مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان خبرداد

آغاز اجرای طرح کانون مدرسه از این ماه

آغاز اجرای طرح کانون مدرسه از این ماه

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جزئیات طرح  «کانون مدرسه» را اعلام نمود و اظهار داشت: در فاز اول حدود هشت میلیون دانش آموز زیر پوشش قرار می گیرند؛ طرح از اوایل بهمن آغاز می شود و تا پایان خرداد ادامه می یابد.


حامد علامتی در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: طرح کانون مدرسه همچون طرح های ارزشمندی است که می تواند هم کانون و هم مدارس را فعال کند.
وی ادامه داد: ۱۰۰۰ مرکز فرهنگی و هنری در سطح کشور داریم که پیرامون آنها هر تعداد مدرسه ابتدایی است به این مراکز ما که حدود ۶۰ نوع فعالیت فرهنگی، ادبی و هنری دارند، مرتبط شده و این امکانات را در اختیار مدارس قرار خواهند داد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اشاره به اینکه این فعالیت ها متناسب با سرفصل درسی بچه ها انتخاب شده اظهار داشت: دانش آموزان در چارچوب سفرهای تربیتی یک روزه به مراکز کانون می آیند و از کتاب های کانون و خدمات فرهنگی، ادبی و هنری استفاده می نمایند.
علامتی اضافه کرد: تفاهمنامه مذکور به امضای چهار معاون وزیر آموزش و پرورش رسیده و بلافاصله بعد از پایان نیمسال اول تحصیلی به اجرا درخواهد آمد.
وی ضمن اشاره به این که از ۱۰۰۰ مرکز کانون، تعدادی مراکز سیار عشایری و روستایی هستند اظهار داشت: اینها به مدارس خواهند رفت و ارائه ی خدمت خواهند کرد. در واقع یک کار مشترک بین معاونت پرورشی، معاونت آموزش ابتدایی، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: اصلی ترین خدمات ما در این طرح، کتاب و کتابخوانی است، اما در حاشیه آن ۶۰ نوع فعالیت پیرامونی قابل عرضه است از قصه گویی گرفته تا طراحی، خطاطی، نقاشی، ایده پردازی و نمایشنامه خوانی؛ این ها همگی فعالیتهایی هستند که در چارچوب توانمندسازی و پرورش فکر و ذوق دانش آموز، می تواند علاوه بر کمک به شکوفایی استعدادهای آنها، در عین حال در تقویت پایه های علمی و پرورشی دانش آموزان موثر باشد.
علامتی افزود: طرح کانون در ساعت غیر درسی طراحی شده است، اما اجرای آن با رضایت اولیاء و هماهنگی مدرسه در ساعت آموزشی هم امکان پذیر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه برای فعالیتهای عمومی کار صد در صد مجانی است و هزینه توسط کانون و معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش تأمین شده اظهار نمود: فعالیتهای تخصصی در مراحل بعدی در صورت تمایل قابل استفاده می باشد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: در فاز اول، طرح مدارس ابتدایی و در مراحل بعدی دبیرستان ها را دربرمی گیرد. در فاز اول حدود هشت میلیون دانش آموز زیر پوشش قرار می گیرند که از اوایل بهمن آغاز می شود و تا پایان خرداد ادامه می یابد و ادامه آن در تابستان اجرا خواهد شد و اگر مرحله اول را به خوبی انجام دهیم از سال تحصیلی آینده متوسطه اول را هم اضافه خواهیم کرد.
منبع:

1401/11/04
15:15:24
0.0 / 5
122
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه