گوترش:

ده ها میلیون کودک از آموزش مناسب محرومند

ده ها میلیون کودک از آموزش مناسب محرومند

به گزارش پروژه آسان، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز گذشته (پنجشنبه) در یک پیام ویدیویی اظهار داشت: 78 میلیون دختر و پسر در سراسر جهان به سبب جنگ و درگیری، بلایای طبیعی و جابه جایی ناخواسته به مدرسه نمی روند و این امر در حالیست که ده ها میلیون کودک دیگر تنها آموزش پراکنده می بینند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ملل متحد، گوترش بار دیگر در پیام اخیر خود اصرار کرد که هیچ فردی نباید از فرصت یادگیری محروم شود.
او از افزایش بودجه برای آموزش و پرورش در وضعیت اضطراری در قالب برنامه و صندوق "آموزش نمی تواند صبر کند"، تحت نظر سازمان ملل متحد حمایت کرد. این برنامه برای آموزش در وضعیت اضطراری و بحران های طولانی در نظر گرفته شده است.
آنتونیو گوترش اشاره نمود که امروز ۲۲۲ میلیون کودک، آموزش در چنین شرایطی را تجربه می کنند و برای مساعدت با آنها، ۱۸ کشور و شرکت های خصوصی وعده ۸۲۶ میلیون دلار کمک به این برنامه سازمان ملل را داده اند.
دبیرکل سازمان ملل متحد خواست که درباره ی کوشش های بین المللی برای حصول اطمینان از این که کودکان و جوانان لطمه پذیرتر فرصتی برای آموزش و موفقیت خواهند داشت، تجدیدنظر شود.
او اظهار داشت: مهم نیست که شما چه کسی هستید، مهم نیست که در کجا زندگی می کنید، مهم نیست که چه موانعی در راه شما وجود دارد، شما حق آموزش باکیفیت دارید.
گوترش در کنفرانس تامین مالی برنامه "آموزش نمی تواند صبر کند" در ژنو اظهار داشت: از زمان راه اندازی این برنامه در سال ۲۰۱۷، این صندوق ۸۷ هزار معلم را آموزش داده است و به هفت میلیون کودک گرفتار در بحران، آموزشی که سزاوار آن هستند را ارایه داده است.
منبع:

1401/11/29
12:54:30
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه