پیشگیری از افت تحصیلی کلاس هفتمی ها

پیشگیری از افت تحصیلی کلاس هفتمی ها

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه احتمال بروز افت تحصیلی و اضطراب در کلاس هفتم وجود دارد؛ چونکه دانش آموزان در پایه هفتم با شرایط جدیدی مواجه می شوند؛ آنها بعد از ارزشیابی کیفی توصیفی در دوره ابتدایی با ارزشیابی کاملا کمی و عددی روبه رو می شوند اظهار داشت: معلم چندمهارتی باید بتواند در کنار آموزش هایی که عرضه می کند، به دنبال کاهش اضطراب دانش آموزانش باشد.


حمید یزدانی در گفتگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت افت تحصیلی هفتمی ها اظهار نمود: احتمال بروز افت تحصیلی و اضطراب در کلاس هفتم وجود دارد؛ چونکه دانش آموزان در پایه هفتم با شرایط جدیدی مواجه می شوند؛ آنها بعد از ارزشیابی کیفی توصیفی در دوره ابتدایی با ارزشیابی کاملا کمی و عددی روبه رو می شوند. همینطور در دوره ابتدایی یک معلم داشته اند، اما در دبیرستان مابه ازای تک تک دروسشان صاحب معلم اختصاصی می شوند.
مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن اشاره به این که یک خطای استراتژیک در سنوات گذشته رخ داده و آن معلم اختصاصی برای علوم و ریاضی و... است اظهار داشت: خوب است که متخصص داشته باشیم، اما توجه داشته باشیم دانش آموز کلاس هفتم پیش از آنکه به دنبال تخصص ها باشد به دنبال آرامش و کاهش اضطراب است و معلم چند مهارتی است که می تواند این کار را انجام دهد. معلمی که بتواند با صرف زمان بیشتری نیازهای دانش آموز را احصاء کند.
یزدانی افزود: معلم چندمهارتی باید بتواند در کنار آموزش هایی که عرضه می کند، به دنبال کاهش اضطراب دانش آموزانش هم باشد. تمرکز ما بر درس هنر، آموزش هنر و آموزش همراه با هنر است. حلقه مفقوده متوسطه اول، هنر است. در تلاشیم در زمان باقی مانده سال تحصیلی یک دوره آموزشی پرارزش را در خوزستان برگزار نماییم و در گام اول به معلم علوم، ریاضی و مطالعات اجتماعی، هنر بیاموزیم.
وی ادامه داد: در این صورت معلم آموزش های تخصصی اش را با هنر همراه می کند و پیش از حل تعداد زیادی مساله، ابتدا با دانش آموز همدلی کرده و او را با خود در راه علم آموزی همراه می کند. دانش آموزان این مقطع تحصیلی، در سن بلوغ قرار دارند و باید تلاش نماییم او را همدل کرده و سپس آموزش دهیم.1401/12/26
23:56:56
5.0 / 5
161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه