طراحی سوالات امتحان های پایه ششم بصورت منطقه ای

طراحی سوالات امتحان های پایه ششم بصورت منطقه ای

به گزارش پروژه آسان، مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش وپرورش ضمن تشریح نحوه ارزشیابی پایانی کلاس ششمی ها اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم را پیرامون برگزاری کلاس های آموزشی تقویتی در قالب گروههای جهادی، بسیج فرهنگیان و تشکل های مردمی انجام داده ایم تا خصوصاً ضعف دانش آموزان روستایی و مناطق محروم برطرف شود.


محمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، درباره نحوه ارزشیابی پایانی دانش آموزان پایه ششم اظهار داشت: طبق قانون، امتحانات پایه ششم با سوالات واحد منطقه ای برگزار می گردد و تصحیح برعهده معلم به شیوه توصیفی خواهد بود.
وی ادامه داد: معلم پس از نتیجه آزمون را همانند مابقی تکالیف و ارزیابی های دانش آموزان در کارپوشه آنها قرار می دهد و اینطور نیست که این ارزشیابی به تنهایی تعیین کننده تکلیف نهایی دانش آموز باشد. بلکه در مقایسه با مابقی آثار، تکالیف، تمارین و مدارکی که در طول سال از هرکدام از دانش آموزان جمع آوری کرده قرار می دهد و درباره ی ارتقاء یا عدم ارتقای آنها به پایه بالاتر تصمیم گیری می کند.
مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش وپرورش درباره ی تقویت یادگیری دانش آموزان ضعیف تر و کسب آمادگی برای ورود به دوره متوسطه اول اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم را پیرامون برگزاری کلاس های آموزشی تقویتی در قالب گروههای جهادی، بسیج فرهنگیان و تشکل های مردمی انجام داده ایم تا خصوصاً ضعف دانش آموزان روستایی و مناطق محروم برطرف شود.
محمدی افزود: برای نخستین بار است که سامانه پایش با نام شهید زین الدین فعال شده و در خرداد که نتایج بچه ها ثبت گردد می توانیم بطور دقیق مشاهده نماییم که کدام دانش آموز در کدام مدرسه و کدام درس احتیاج به آموزش های جبرانی دارد.1402/03/02
13:23:06
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه