ابلاغ بخشنامه سرباز معلم

ابلاغ بخشنامه سرباز معلم

پروژه آسان: پروژه آسان: از طرف معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، بخشنامه جذب سرباز معلم ابلاغ گردید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در این بخشنامه آمده است: برپایه ماده (۳۳) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و در جهت اصل ۱۴۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی و در اجرای بند «الف» تبصره ماده ۶۶ الحاقی فصل هشتم قانون خدمت وظیفه عمومی و دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین مامور به دستگاههای دولتی و غیرنظامی ابلاغی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و با توجه به مجوز ۷ خرداد ۱۴۰۲ ستادکل نیروهای مسلح، نحوه جذب و سازماندهی مشمولان وظیفه مأمور به وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ اعلام گردید.
بعضی از مواد این بخشنامه خطاب به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها به شرح زیر است:
- صرفا داوطلبین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با اولویت حداکثری جذب در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، مشروط به دارا بودن برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها اول تیرماه ۱۴۰۲ باشد، بعد از عرضه درخواست کتبی مجاز به ثبت نام هستند.
- اما مشمولینی که تاریخ اعزام آنها از اول مرداد و اول شهریور ۱۴۰۲ است بعد از درخواست کتبی خود و موافقت آن اداره کل، بایستی به دفاتر (پلیس +۱۰) رجوع و درخواست تعجیل عرضه و برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام اول تیرماه ۱۴۰۲ دریافت و به آموزش و پرورش تحویل دهند. در غیر این صورت امکان پذیرش امریه میسر نخواهد بود.
- به منظور پیشگیری از ثبت نام همزمان متقاضیان طرح امریه سرباز وظیفه در آموزش و پرورش و سایر دستگاههای اجرایی و هدر رفت سهمیه تخصیصی، ضروریست در هنگام ثبت نام ضمن دریافت تعهد از داوطلب، نسبت به دریافت و ضبط اصل برگه سبز اعزام به خدمت وی و درج آن در پرونده ایشان تا زمان اعلام نتایج نهایی اقدام و از دریافت تصویر برگه های اعزام و گواهی های دیگر تحت هر شرایطی خودداری شود.
- در جهت اجرای تفاهمنامه همکاری مورخ چهارم خردادماه جاری دو جانبه در میان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت آموزش و پرورش، ضمن همکاری با سپاه استانی در شناسایی، جذب، ساماندهی و استفاده از خدمت مشمولان سربازی اولویت با بسیجیان فعال و همینطور بسیجیان دارای کارت تکمیلی باشد.
- به سبب رعایت عدالت در فرایند جذب سرباز معلم، فرم امتیازبندی بر مبنای مؤلفه های مؤثر بر صلاحیت شغل معلمی با تائید کارگروه راهبری توسعه مدیریت استان تهیه و توسط متقاضیان تکمیل می شود؛ شایسته است سرباز معلمین بر حسب نیاز و سهمیه تخصیصی از بین افراد ثبت نام شده و بر مبنای امتیازات فضلی انتخاب شوند.
- ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی، از پذیرش رشته های در رابطه با پیراپزشکی (ارتوپدی فوریتهای پزشکی و... ) خودداری شود.

جذب سربازمعلمان با اولویت دوره ابتدایی و مناطق محروم
- جذب و بکارگیری معلمان وظیفه با اولویت در مقطع آموزش ابتدایی و در کلاسهای درس و واحدهای آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته امکان پذیر است بنابراین از به کارگیری افراد مذکور در قسمت های اداری، مدارس مناطق شهری و مرکز استان خودداری شود.
- لازم است لیست و مدارک داوطلبان حائز شرایط و حائز امتیاز لازم، حداکثر تا روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۳/۱۳ در اختیار هسته گزینش استان قرار گرفته و هماهنگی لازم در این خصوص انجام گیرد و به مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری به صورت مکتوب اعلام گردد. بدیهی است بعد از تاریخ مذکور و ارسال اسامی پذیرفته شدگان به ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچگونه جذب جدید (حتی بعنوان جایگزین افراد رد گزینش شده، پذیرفته نشده و سهمیه مصرف شده قابل جایگزین نیست.
- اعزام پذیرفته شدگان به مراکز آموزش نظامی در تاریخ اول تیر ماه ۱۴۰۲ انجام خواهد گرفت، بنابراین در این خصوص اطلاع رسانی مناسب صورت گرفته و پیش از اعزام هم برگه های اعزام افراد کنترل شود.
- مدت دوره آموزش نظامی بر مبنای ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح دو ماه است.

برخی ملاحظات اجرایی:


مدت خدمت سربازی ۲۴ ماه کامل؛ انتخاب مشمولانی که کسر خدمت ندارند

- داوطلبان بایستی از سلامت کامل جسمی و روحی روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.
- مدت خدمت در برنامه سرباز معلم، دو سال (۲۴ ماه) تمام است؛ بنابراین مشمولینی انتخاب می شوند که کسر خدمت ندارند. همینطور وفق نامه مورخ ۱۳۹۸/۹/۱۷ معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، ترخیص سرباز معلمان به علت اعمال کسر خدمت در حین سال تحصیلی مقدور نیست.
- با توجه به بند ۲۶ از فصل سوم دستورالعمل ساماندهی امور مشمولین مامور به دستگاههای غیر نظامی کارکنان وظیفه مامور در حین خدمت مجاز به ادامه تحصیل در حین انجام خدمت دوره لزوم نخواهند بود و دستگاه به کار گیرنده مجاز به مکاتبه در این خصوص جهت ادامه تحصیل نخواهند بود.

ادامه اشتغال بعد از خدمت، ممنوع است
- ادامه اشتغال معلمان وظیفه بعد از اتمام خدمت سربازی در آموزش و پرورش تحت هر عنوان ممنوع می باشد و انجام خدمت لزوم سربازی در آموزش و پرورش هیچگونه حق استخدامی و یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی کند.
- اگر مشمول قبلاً درخواست معافیت پزشکی و یا تحصیلی کرده باشد سازمان وظیفه عمومی اعزام وی را لغو می کند و از فهرست سرباز معلمان کنار گذاشته میشود. لازم است این افراد در مهلت ثبت نام، نسبت به ابطال درخواست معافیت اقدام نمایند.
- در هنگام ثبت نام متقاضیان متاهل، اطلاعات افراد زیر پوشش (فرزند و همسر) به منظور صدور دفترچه درمانی (در صورت پذیرش نهایی) دریافت و پس از معرفی افراد از یگان خدمتی (معاونت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان) ارسال شود.

حداقل معدل دوره کارشناسی مشمولین باید ۱۴ باشد
- با عنایت به نیاز مناطق آموزش و پرورش رعایت شرایط احراز شغل مطابق با طرح طبقه بندی مشاغل معلمان الزامی است.
- اولویت پذیرش با افرادی خواهد بود که علاوه بر داشتن کارت بسیج، دارای معدل بالاتر در مقطع تحصیلی مربوط هم باشند، حداقل معدل افراد می بایست در دوره کارشناسی ۱۴ باشد.1402/03/13
15:35:19
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه