اخطار مجدد کمبود فضای آموزشی در منطقه 22 تهران

اخطار مجدد کمبود فضای آموزشی در منطقه 22 تهران

به گزارش پروژه آسان، رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با اخطار کمبود فضای آموزشی در منطقه ۲۲ تهران انتقاد نمود و اظهار داشت: اگر اهتمام به فضای آموزشی منطقه ۲۲ تهران نداشته باشیم ۱۰۰ هزار دانش آموز ما در سال های آینده بدون فضای آموزش می مانند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، ناصر قفلی در نشست خبری همایش ملی تکریم خیرین مدرسه ساز کشور، اظهار نمود: منطقه ۲۲ امکانات خیلی خوبی دارد. صدها واحد مسکونی ساخته شده است اما برای بچه های خود آمادگی ساخت مدرسه ندارند.

وی توضیح داد: ساخت مدرسه در منطقه ۲۲ تهران دیر شده است اما اگر در منطقه ۲۲ تهران مدرسه ساخته نشود ۱۰۰ هزار کودک ما در سال های آینده بدون فضای آموزشی می مانند. با شهردار منطقه صحبت کردیم، کاملا متقاعد است اما زورش به این کار نمی رسد و باید رئیس جمهوری ورود کند. مدارس منطقه کناری منطقه ۲۲ یعنی منطقه ۵ دو شیفته است و امکان ندارد بچه های منطقه ۲۲ به منطقه ۵ بروند.

قفلی به مشکل ساخت مدرسه در اطراف پروژه های مسکن مهر هم اشاره نمود و افزود: مسکن مهر همه جا هست اما فضاهای آموزشی آن تکمیل نمی گردد. این ظلم به بچه ها است که مدرسه ندارند و باید به این قسمت ها زمین دهند و با کمک خیرین بسازند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، با اشاره به اینکه در بسیاری از مناطق مدارس ۸۰ درصد دو شیفته هستند، اضافه کرد: در بعضی مناطق جمعیت کلاسها به خاطر دانش آموزان افغان که حدودا ۲ میلیون هستند، تا ۴۰ نفر دانش آموز شده است. مدارس اطراف شهر دو شیفته هستند و در شیفت بعدازظهر دانش آموزان افغان حاضر می شوند. اگر عدالت آموزشی می خواهیم باید همه دانش آموزان شیفت بامداد به مدرسه بروند و فراگیری در شیفت بامداد دو برابر از شیفت دیگر است.تکمیل مدارس نیمه تمام امسال نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار

درخواست از رئیس جمهور برای تأمین این اعتبار

وی خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه در سالهای گذشته اوراق سه ساله به سازمان نوسازی داد که نیم بها است. سازمان نوسازی نتوانسته تعداد مدارس نیمه تمام و خیرسازی که پول داده اند برای این کار را تکمیل کند. خیرین می گوید تا مدرسه تکمیل نشود ساخت مدرسه جدید را شروع نمی نماییم. این مشکل است. برای تکمیل مدارس نیمه تمام ۲۰ هزار میلیارد تومان پول لازم داریم که اگر فراهم نشود سال بعد نیاز ما به ۲۵ و ۳۰ هزار میلیارد تومان می رسد. خیرین از این بابت ناراحت هستند و از ریاست جمهوری تقاضا می کنم این پول را در اختیار سازمان نوسازی بگذارد تا این مدارس تکمیل شود.

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اظهار داشت: ۶ میلیون ایرانی خارج از کشور داریم که اگر ۱۰ درصد اینها را حساب نماییم یعنی ۶۰۰ هزار نفر در خارج از کشور داریم که باید از این سرمایه ها استفاده نماییم.
منبع:

1402/04/15
15:41:25
5.0 / 5
302
تگهای خبر: آموزش , دانش آموز , كلاس , مدارس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه