گزارش عملکرد معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان

گزارش عملکرد معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان

پروژه آسان: به گزارش پروژه آسان، احیاء و تقویت طرح ازدواج آسان جوانان با استفاده از ظرفیتهای قانونی و همراه با گسترش کمی و کیفی طرح ها و برنامه های ملی و استانی به منظور کاهش سن ازدواج و هم بهبود نرخ رشد ازدواج یکی از اصلی ترین برنامه های معاونت امور جوانان وزارت خانه بوده است که با تاکید رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان در دستور کار قرار گرفته است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، روابط عمومی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان طی اطلاعیه بمناسبت هفته دولت اهم اقدامات این معاونت را شرح داد.
براساس اعلام روابط عمومی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از آغاز شهریور ۱۴۰۰ تا مرداد ۱۴۰۲ جمعا ۱۷۱ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل شد که با تحقق ۸۹ درصدی در دولت سیزدهم همراه بود و در ادامه اهم این اقدامات را می خوانیم:
مهم ترین اقدامات صورت گرفته در حوزه جوانان - بهره ‏برداری از ۸۹ خانه جوانان فعال به صورت تملیکی، تملک غیر و استیجاری در مرکز استانها و شهرستانهای کشور.
- آموزش بیشتر از ۱۸۰ هزار نفر از سربازان جوان در دوره های مهارت های عمومی اشتغال و کارآفرینی و مهارت های زندگی.
- تولید مستند ۹۳ قسمتی کارآفرینان جوان استان ها به همراه پخش در یکی از شبکه های سراسری صداوسیما.
- برگزای ۳۱ جشنواره جوان برتر ایران زمین و تجلیل از جوانان برتر در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی.
- صدور و تمدید تعداد ۸۷۷ مجوز فعالیت سمن های جوانان در دولت سیزدهم.
- رفع موانع ثبت شخصیت حقوقی سازمان های مردم نهاد جوانان (دریافت شناسه ملی).
-برگزاری بیشتر از ۲۰۰ جلسه گفت و شنود جوانان با مسئولین در سرتاسر کشور به منظور طرح مسائل و دغدغه های کنونی جوانان با هدف شناسایی چالش های کنونی جوانان و ارائه تحلیلی واقع گرایانه و به دور از هیجانات رسانه ای از شرایط کنونی کشور، پاسخ به شبهات و نقدها با رویکرد منصفانه در جهت دفاع از گفتمان انقلابی و طرح انتظارات از جوانان بعنوان کنشگران اصلی شرایط کنونی.
- برنامه ریزی جهت راه اندازی رویداد ملی نوآوری مشارکت اجتماعی (نما) با هدف جذب جوانان نوآور در چارچوب گروههای کاری و استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در رویارویی با مسائل اجتماعی جامعه (از مساله تا ایده).
-راه اندازی شبکه های تخصصی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد جوانان (راه اندازی ۱۴ شبکه تخصصی ملی در موضوعات مختلف در رابطه با جوانان).
- برگزاری رویداد آموزشی همنا ( هم افزایی مشارکت نهادمند اجتماعی ) به صورت سلسله وار در استانهای مختلف با حضور سمن های جوانان و همینطور تشکل های فعال در حوزه جوانان هر استان ( با تاکید بر دو مولفه ارتقاء کیفیت آموزش های عمومی تشکل های جوانان از راه آموزش توسط مدرسین در سطح ملی و گفتگوی چهره به چهره مدیران و کارشناسان وزارت ورزش و جوانان با فعالان و کنشگران جوان حوزه های اجتماعی و فرهنگی).
- برگزاری جشنواره ملی اتفاق ۴ با هدف قدردانی از برترین سازمان های مردم نهاد جوانان در زمینه های مختلف.
- همکاری در نهایی شدن پروتکل همکاری وزارت ورزش و جوانان و یونیسف در جهت توانمندسازی سمن های جوانان.
-برگزاری ۱۳۲۸۵ کارگاه آموزش (پیش، حین و پس) ازدواج و خانواده در سطح کشور به صورت حضوری و مجازی با حضور۲۶۵۷۰۰ شرکت کننده.
- برگزاری رویداد ملی «هم آهنگ» در استان خراسان رضوی با حضور فعالان فرهنگی عرصه ازدواج و خانواده ویژه گروه-های تبلیغی(۱ رویداد ملی با حضور بیشتر از ۸۰۰ نفر).
- برگزاری همایش ملی بزرگداشت روز ملی جمعیت با عنوان «ایران، جوان بمان» با حضور مسؤلان و فعالان عرصه جمعیت و قدردانی از نفرات برتر فعال عرصه جمعیت و فرزندآوری برگزاری ( ۱ همایش ملی و قدردانی از ۱۴ نفر برتر فعال).
- برگزاری جشن بزرگداشت روز ملی جمعیت در سرتاسر کشور و قدردانی از مؤثران عرصه جمعیت(برگزاری ۸۰ جشن در استان ها).
- برگزاری همایش ملی بزرگداشت هفته ازدواج با عنوان «جشن وصال» با حضور ریاست محترم جمهوری و تنی چند از مسؤلان و فعالان عرصه ازدواج و خانواده.
- برگزاری جشن های بزرگداشت هفته ازدواج در سرتاسر کشور و قدردانی از مؤثران عرصه ازدواج و جمعیت، زوجین جوان موفق و الگو (بیش از ۳۰۰ جشن و قدردانی از ۱۷۲۳ نفر).
- پشتیبانی از راه اندازی ۱۸۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده.
- ارائه خدمات مشاوره تخصصی مجانی به جوانان و خانواده های جوان در حوزه ازدواج و خانواده به بیشتر از ۲۵ هزار مخاطب.
- تدوین دستورالعمل و راه اندازی قرارگاه پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت وزارت ورزش و جوانان در سطح ستادی و استانی و ابلاغ به ادارات کل ورزش و جوانان استان ها) قرارگاه ملی و ۳۱ قرارگاه استانی).
- تهیه و تدوین اطلس آماری وضعیت ازدواج و طلاق در سال های ۱۳۹۲ الی ۱۴۰۰(در سطح ملی و ۳۱ استان کشور به تفکیک) ۱ مجلد ملی و ۳۱ مجلد استانی.
-کسب رتبه برتر رویداد جایزه ملی جمعیت توسط ادارات کل ورزش و جوانان در استانهای کشور (در ۱۸ استان).
- راه اندازی داشبورد مدیریت اطلاعات در موضوعات در رابطه با جوانان(ازدواج و طلاق، جمعیت، اشتغال و بیکاری، سمن های جوانان، فرزندآوری و تحصیلات).
منبع:

1402/06/11
08:54:28
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , تحصیل , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه