خسروپناه اعلام كرد

استفاده از ظرفیت پژوهشگاه های علمی در شورایعالی انقلاب فرهنگی

استفاده از ظرفیت پژوهشگاه های علمی در شورایعالی انقلاب فرهنگی

به گزارش پروژه آسان، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت پژوهشگاه های علمی مانند پژوهشگاه علوم قرآن و حدیث در موضوعات راهبردی و راهبری شورایعالی انقلاب فرهنگی باید مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، در بازدید از پژوهشگاه قرآن و حدیث در شهر قم با بیان این مطلب اظهار داشت: شورایعالی انقلاب فرهنگی آمادگی دارد از ظرفیتهای پژوهشگاه های مختلف کشور همچون پژوهشگاه قرآن و حدیث برای تولید مبانی و بنیان های نظری در تدوین اسناد ملی همینطور راهبری سیاست های تدوین شده استفاده نماید.

دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ایجاد تعاملات علمی میان سازمان های اجرایی و نهادهای علمی مانند پژوهشگاه هم از دیگر موضوع هایی است که می تواند بعنوان یک مبحث مهم از سوی شورا صورت گیرد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت عظیم پژوهشگاه قرآن و حدیث، اظهار داشت: کاربست این ظرفیت برای جامعه و نظام باید مشخص شود، بعنوان نمونه تدوین نظریه های علمی مورد نیاز برای نگارش اسناد و همکاری با این شورا برای تدوین این نظریه ها، بعنوان بنیان های نظری در تدوین اسناد کلان شورایعالی انقلاب فرهنگی می تواند یکی از محورهای همکاری با شورایعالی انقلاب فرهنگی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه با اشاره به اینکه در بیشتر از ۱۰۰ موضوع، میزهای تخصصی در شورایعالی انقلاب فرهنگی تشکیل شده است، اظهار داشت: برحسب مبحث و نیاز مرتبط، حضور پژوهشگران در این میزهای تخصصی و همینطور ایجاد تعامل میان دستگاههای اجرایی و مجموعه های پژوهشی مانند پژوهشگاه قرآن و علوم حدیث هم از موضوع هایی است که می تواند در استفاده از ظرفیتهای این پژوهشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.

به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، در این نشست که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر، تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و مدیران دانشگاه دارالحدیث و پژوهشگاه قرآن و حدیث برگزار شد، موضوع هایی مانند ارتقای سطح علمی و توسعه رشته های آموزشی، راهکارهای تعامل با دانشگاه های دنیا و توسعه همکاریهای عملی و پژوهشی با مراکز آموزش عالی بین المللی و نحوه جذب دانشجویان علاقه مند غیرایرانی برای تحصیل در این دانشگاه، همینطور برگزاری کرسی های نظریه پردازی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع:

1402/08/15
10:25:56
5.0 / 5
135
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , پژوهشگر , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه