نیاز ۱۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش برای پرداخت بدهی هایش

برخی از معلمان از سال ۸۸ طلب خویش را از آموزش و پرورش دریافت نكرده اند

برخی از معلمان از سال ۸۸ طلب خویش را از آموزش و پرورش دریافت نكرده اند

پروژه آسان: سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه نمی گردد تمام كارمندان مطالبات خویش را ماهانه دریافت كنند و سرموقع مطالبات بازنشستگی خویش را بگیرند ولی معلم و كارمند آموزش و پرورش با یك سال، دو سال تاخیر به مطالباتش برسد اظهار داشت: معلمی هست كه از سال ۸۸ بدهی هایش پرداخت نشده، همین امسال ده هزار میلیارد تومان لازم است تا آموزش و پرورش بتواند بدهی هایش را پرداخت كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، میرحمایت میرزاده، سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چه زمانی بودجه آموزش و پرورش دچار تحول بنیادین می شود؟، اظهار داشت: پیش از سال ۹۷ بپذیریم كه مطالبات آموزش و پرورش را عرضه نماییم، بعد وارد سال جدید شویم.
وی افزود: نمی گردد تمام كارمندان مطالبات خویش را ماهانه دریافت كنند و سر موقع مطالبات بازنشستگی خویش را بگیرند ولی معلم و كارمند آموزش و پرورش با یك سال، دو سال تاخیر به مطالباتش برسد. معلمی هست كه از سال ۸۸ بدهی هایش پرداخت نشده، همین امسال ده هزار میلیارد تومان لازم است تا آموزش و پرورش بتواند بدهی هایش را پرداخت كند.
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شرط دیگر تحول بنیادین را اینگونه عنوان كرد: دیگری اینكه آموزش و پرورش را باور كنند نه به این صورت كه گفت شود كه این ها زیاد هستند. ما در هر روستایی پرچم جمهوری اسلامی را بلند كرده ایم در حالی كه خیلی از دستگاه ها حتی در شهرستان ها و شاید مراكز استان ها نمایندگی ندارند.
میرزاده در ارتباط تلفنی با برنامه «پرسشگر» با اشاره به اینكه اگر اراده مان این باشد كه آموزش و پرورش در اولویت است، همین سال ۹۷ می توانیم تحول بنیادین در بودجه آموزش و پرورش را شاهد باشیم، اظهار داشت: ما در اجرای احكام معلم ها به آنها بدهی داریم و خیلی از احكام را در مورد آنها اجرا نمی نماییم. باید پاداش بازنشستگی، اجرای احكام، پاداش معلم ها و... با همكاری همه از قلم نیفتد.
وی در باره مبحث حذف هزینه آب و برق خاطرنشان كرد: پیشنهاد ما مدارس، آن هم مدارس دولتی است؛ ولی هنوز كار در مجلس تمام نشده است. باید اشاره كنم كه آموزش و پرورش به صورت مطلق توانایی پرداخت قبوض آب و برق را ندارد. اگر مجلس مخالفت نكند امكان تصویب آن بالا است.1396/10/16
18:33:43
3.3 / 5
5472
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
وای به حال این قشر مظلوم
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه