بسته خبری اداره اجتماعی ایسنا در بیست وسومین روز زمستان

بسته خبری اداره اجتماعی ایسنا در بیست وسومین روز زمستان

پروژه آسان: دریافت نمونه ژنتیكی از خانواده های خدمه نفتكش سانچی، توضیحاتی درباره حادثه تنبیه بدنی دانش آموز جیرفتی و بازگشت «دانیال» به مدرسه و اخراج مدیر، تجهیز انبارهای هلال احمر در اولویت است از مهم ترین اخبار اداره كل اجتماعی ایسنا طی امروز بود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سرویس اجتماعی ایسنا امروز ۴۴ خبر را روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آن ها در ادامه می آید:

توضیحاتی درباره حادثه تنبیه بدنی دانش آموز جیرفتی

بازگشت «دانیال» به مدرسه و اخراج مدیر

اخیرا تصاویری از چهره دانش آموز جیرفتی كه از جانب مدیر مدرسه اش مورد ضرب و شتم قرار گرفته، در فضای مجازی منتشر گردید كه بازتاب های فراوانی به همراه داشت.

برادر «دانیال رفیعی» دانش آموز آزاردیده در گفت وگویی با ایسنا، به توضیح ماجرای ضرب و شتم دانیال پرداخت و اظهار داشت: اوایل دی ماه برادرم به همراه دو تن دیگر از هم مدرسه ای هایش در حیاط مدرسه درگیری لفظی پیدا می كنند، مدیر مدرسه متوجه می گردد و ابتدا آن دو دانش آموز دیگر را كه گویا از اقوامش بوده اند به داخل دفتر مدرسه می برد و با آنان صحبت می كند.

در ادامه سلاجقه - مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش كرمان و مجید امیرتیموری - رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان جیرفت - هم توضیحاتی را در گفت وگو با ایسنا بیان نمودند.

تجهیز انبارهای هلال احمر در اولویت است

محمدحسین مقیمی - استاندار تهران- با اشاره به لزوم تجهیز انبارهای هلال احمر اظهار داشت: باآنكه همواره با كمبود بودجه مواجه هستیم اما نیازهای هلال احمر باید در اولویت قرار گیرد.

وی در مورد كاهش ظرفیت انبارهای هلال احمر در جریان زلزله های اخیر اظهار داشت: در شرایط فعلی به علت وقوع زلزله امكانات انبارهای هلال احمر استفاده شده است و باید به سرعت جایگزینی صورت گیرد.

دریافت كارت ملی هوشمند نیازی به تعویض شناسنامه ندارد

سیف الله ابوترابی - سخنگوی سازمان ثبت احوال - با اشاره به اینكه تعویض شناسنامه برای دریافت كارت ملی هوشمند الزامی نیست، اظهار داشت: كسی كه شناسنامه اش مستعمل و كهنه شده یا تغییرات هویتی داشته باشد، بایستی برای ثبت نام كارت ملی هوشمند نسبت به تعویض شناسنامه اقدام نماید.

وی با اشاره به اینكه تعویض شناسنامه برای دریافت كارت ملی هوشمند الزامی نیست، اظهار نمود: مستعمل شدن و تغییر هویت شناسنامه شامل ناخوانایی، كم رنگ شدن شناسنامه، پارگی عكس، تغییر نام و نام خانوادگی و امور هویتی می گردد. در غیر این صورت تعویض شناسنامه برای دریافت كارت ملی هوشمند الزامی نیست.

شرایط خروج داروهای بدون نسخه از پوشش بیمه ای، فراهم نیست
طرح حذف ۱۶۰ قلم دارو از پوشش بیمه ای و با محوریت داروهای OTC مدتی است كه در شورای عالی بیمه مطرح شده اما هنوز تصویب نشده است؛ داروهایی كه عوارض زیادی ندارند و بدون نسخه پزشك هم می توان آنها را از داروخانه تهیه كرد. قرص های مسكن، سرماخوردگی و... در این دسته از داروها قرار می گیرند. این طرح تابحال موافقان و مخالفانی داشته است كه در گزارش ایسنا می خوانید.

مشكل تامین داروهای بیماران خاص جدی است

دكتر راضیه حنطوش زاده - كارشناس هموفیلی اداره بیماری های خاص وزارت بهداشت - با اشاره به تاخیر سازمان های بیمه گر در زمینه پرداخت مطالبات بیمارستان ها اظهار داشت: بنابراین هم اكنون مشكل تامین برخی داروهای بیماران خاص جدی شده است البته هم اكنون پرداخت مطالبات بیمارستان ها از جانب بیمه ها با تاخیر مواجه شده است و وقتی بیمارستان می خواهد دارو تهیه نماید، شركت پخش از او پول طلب می كند. هرچند كه شركت پخش دارو هم چندین ماه به بیمارستان مهلت می دهد اما پس از آن باید پولش را دریافت كند. در نتیجه چرخه تامین دارو با مشكلاتی مواجه می گردد و بیماران در تامین داروهای مورد نیازشان دچار مشكل می شوند.

تسریع در روند پرداخت وام اشتغال زایی مددجویان كمیته امداد

سید امیرمنصور برقعی - قائم مقام كمیته امداد - با اشاره به اینكه خدمات كمیته امداد برای مددجویان متناسب با نیاز آن هاست، مهم ترین خدمت كمیته امداد را توانمندسازی اقتصادی خانوارهای تحت حمایت دانست و اظهار داشت: تا آخر برنامه پنج ساله ششم این نهاد تولید ۸۵۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت در دستور كار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینكه در ابتدای سال به علت تأخیر در ابلاغ دستورالعمل و قوانین پرداخت تسهیلات اشتغال زایی مددجویان از جانب دولت به بانك ها، روند پرداخت تسهیلات با كندی مواجه گردید، اظهار داشت: اما از مردادماه در روند پرداخت وام اشتغال زایی تسریع شد كه امیدواریم با همكاری بانك ها برنامه اشتغال زایی مددجویان محقق شود.

شرط تعیین شهریه مدارس غیرانتفاعی در هر استان

مجتبی زینی وند - رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش - در نشست خبری كه به مناسبت فرارسیدن هفته شوراهای آموزش و پرورش ترتیب داده شده بود از تدوین چند شیوه نامه برای اجرایی شدن مواد قانونی شوراهای آموزش و پرورش اطلاع داد و اظهار داشت: دستگاه های اجرایی مرتبط بویژه شهرداری ها برای عمل به این قانون وعده های خوبی داده اند و توافقاتی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینكه رهبر معظم انقلاب بارها به همكاری سایر دستگاه ها با آموزش و پرورش تاكید كرده اند و قانون شوراها بهترین خاستگاه و تجلی فرمایشات رهبری و بهترین مرجع تصمیم گیری بر مبنای اقتضائات منطقه ای است، اظهار داشت: قانون شوراها می تواند ظرفیت های پیدا و پنهان استان ها را به خدمت آموزش و پرورش در بیاورد.

آخرین وضعیت زنان ایرانی در«نرخ مشاركت سیاسی»، «شكاف جنسیتی» و...

لیلا فلاحتی - مدیركل بین الملل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری - با اشاره به رتبه ۱۴۰ ایران در شاخص شكاف جنسیتی در بین ۱۴۴ كشور اظهار داشت: به كارگیری زنان در سطوح مدیریتی میانی در آینده نزدیك فرصت را برای حضور زنان در مناصب بالاتر همچون موقعیت وزارتی و مجلس - كه نقش مهمی در ارتقای شاخص مشاركت سیاسی زنان دارد- فراهم خواهد نمود.

وی با اشاره به دلایل اهمیت شاخص های توسعه ایران، تركیه و عربستان در جامعه بین المللی اظهار داشت: در جامعه جهانی این سه كشور درخاورمیانه تعین كننده هستند همینطور مبحث فرهنگ اسلامی در همه سیاست گذاری های آنها محوریت دارد. بنابراین بیش از سایر كشورهای غرب آسیا و خاورمیانه مورد توجه جامعه جهانی قرار می گیرند.

ذرات معلق در هوای تهران سه برابر استاندارد جهانی است

مسعود تجریشی - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست- در نشست خبری با مبحث تشریح تكالیف دستگاه ها در اجرای قانون هوای پاك با اشاره به اینكه از كلیه دستگاه های اجرایی در مورد روند اجرای مصوبات كاهش آلودگی هوا گزارش گیری كرده ایم، اظهار داشت: خیلی از دستگاه ها به علت كمبود بودجه و عدم تخصیص اعتبارات نتوانستند به تعهداتشان عمل كنند.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: طی سال های گذشته توانستیم برخی آلاینده ها را مدیریت نماییم ولی هم اكنون ذرات معلق مهمترین مسئله در آلودگی هوای شهرها بخصوص تهران است. مقدار ذرات معلق در تهران ۳۲ میكروگرم در متر مكعب است این در حالیست كه استاندارد جهانی ۱۰ میكروگرم در متر مكعب است. ازاین رو سه برابر حد استاندارد جهانی ذرات معلق در هوای تهران وجود دارد.

كشف محموله عاج فیل به ارزش صدها هزار پوند در تایلند

مقامات تایلندی اعلام كردند: محموله ای از عاج فیل به ارزش صدها هزار پوند در فرودگاه تایلند كشف و ضبط شد. وزن محموله در حدود ۱۴۸ كیلوگرم و این محموله حاوی سه عاج بزرگ و ۳۱ تكه عاج از نیجریه عازم چین بود.

مقامات تایلندی اظهاركردند: بزرگی این عاج ها نشان داده است كه متعلق به فیل های آفریقایی در معرض خطر انقراض بوده اند همینطور تغییر رنگ عاج ها از آن حكایت می كند محموله فوق مدت طولانی در انبار نگهداری شده است.

۱۳ پاساژ بازار ایمن سازی می شوند/ علاء الدین ۸۰ درصد ناایمن است

محمود قدیری - معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران- از انجام اقداماتی برای ایمن سازی ۱۳ پاساژ در بازار تهران اطلاع داد.

وی در مورد انجام اقداماتی برای ایمن سازی پاساژهای بازار اظهار نمود: ما با شهردار ناحیه بازار منطقه ۱۲ تا كنون دو جلسه در جهت انجام اقداماتی برای ایمن سازی برخی پاساژها برگزار كرده ایم و امروز سومین جلسه تشكیل می گردد. مقرر است با مسئولان ۱۳ پاساژی كه به صورت داوطلبانه برای ایمن سازی اقدام كرده اند هماهنگی های لازم صورت گیرد و آن ها بر مبنای دستورالعمل مناسب و قابل اجرایی كه به آنها می دهیم ایمن سازی ها را انجام دهند. امیدوارم این جلسه های فنی و اجرایی نتیجه خوبی داشته باشد و ایمن سازی این پاساژها آغاز شود.

اخذ نمونه ژنتیكی از خانواده های خدمه نفتكش سانچی

دكتر مهرداد علی بخشی - مدیركل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سازمان پزشكی قانونی كشور- اظهار داشت: به دنبال حادثه آتش سوزی نفتكش ایرانی در آب های چین و یافتن جسد سه تن از خدمه این كشتی، سازمان پزشكی قانونی كشور با هماهنگی سازمان بنادر و كشتیرانی از روز پنجشنبه (۲۱ دی ماه) كار دریافت نمونه ژنتیكی از خانواده خدمه كشتی را شروع كرده است.

وی اضافه كرد: اطلاعات ما از تعداد خدمه و وضعیت نفتكش ایرانی مطابق با مواردی است كه سازمان بنادر و كشتیرانی كشور اعلام نموده كه بر این اساس ۳۲ خدمه (شامل ۳۰ ایرانی و ۲ غیر ایرانی) در كشتی حضور دارند.

ضرورت حركت ناجا از مامور مسئول به مجاهد مسئول

سردار احمد رضا رادان - رئیس مركز مطالعات راهبردی ناجا- در نشست خبری كه پیش از ظهر امروز در مركز مطالعات راهبردی ناجا برگزار شد، جزئیات و اهداف برگزاری نخستین همایش ملی ناجا و تمدن نوین اسلامی را تشریح و بر لزوم تبدیل پلیس مامور مسئول به مجاهد مسئول در مرحله پنجم انقلاب اسلامی تصریح كرد.

وی با اشاره به اینكه دو كار ویژه و مهم را در مركز مطالعات راهبردی ناجا در دستور كار خود قرار داده ایم، تصریح كرد: یكی از این كارویژه ها معماری ناجای آینده و دومی رویكرد این معماری و روش های پلیس در معماری ناجای آینده است البته ما در بحث معماری ناجای آینده تا آخر امسال در مرحله بررسی وضعیت موجود هستیم و از سال آینده به معماری ناجای آینده ورود خواهیم كرد.
همچنین، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
دریافت كارت ملی هوشمند نیازی به تعویض شناسنامه ندارد
توضیحاتی درباره حادثه تنبیه بدنی دانش آموز جیرفتی/ بازگشت «دانیال» به مدرسه و اخراج مدیر
13 پاساژ بازار ایمن سازی می شوند/ علاء الدین 80 درصد نا ایمن است
میوه هایی كه زندگی شما را تغییر می دهند
تشكیل اتاق فكر نشاط افزایی در مدارس1396/10/24
19:26:54
5.0 / 5
4630
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه