در گزیده اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه های پزشكی

از حذف آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان تا بررسی مجدد تعرفه های پزشكی

پروژه آسان: آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات، قانون «امنیت اجتماعی زنان» درحال بازنگری، بررسی مجدد تعرفه های پزشكی ۹۷ در مجلس/آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در كشور، پلیس هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش ندارد و... جزو مهم ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا بود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، تا زمان انتشار این گزارش حدود ۶۰ محتوای خبری روی خروجی سرویس اجتماعی ایسنا قرار گرفته است كه در ادامه بعضی از مهم ترین اخبار امروز این حوزه می آید:
كاهش ۴۰ درصدی ذخایر انبارهای هلال احمر/ورود75دستگاه آمبولانس به چرخه امدادرسانی تا آخر سال
رئیس سازمان جمعیت هلال احمر از كاهش۴۰درصدی ذخایر انبارهای این سازمان اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است تا 75 دستگاه آمبولانس به پایگاه های امداد و نجات كشور تا آخر سال تزریق شود.
آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه بر مبنای تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از كتب كمك آموزشی و ورود موسساتی كه به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می شدند همگی ممنوع گردید اظهار داشت: همینطور دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی گردد.
بررسی مجدد تعرفه های پزشكی ۹۷ در مجلس/آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا در كشور
سخنگوی وزیر بهداشت درباره تعیین تكلیف تعرفه های پزشكی سال ۹۷ توضیحاتی عرضه داد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در نشست خبری وزارت بهداشت درباره تعیین تكلیف تعرفه های پزشكی سال ۹۷ اظهار داشت: در این زمینه بحث های متعددی مطرح شده است. طبق قانون باید پیش از آغاز سال جدید تعرفه ها در شورای عالی بیمه بررسی شوند و پیش از تصویب بودجه، تكلیف تعرفه های پزشكی مشخص شود. بر این اساس وزارت بهداشت، نظام پزشكی و شورای عالی بیمه این اقدام را در آبان ماه انجام دادند و پیشنهادات شان را ارسال كردند اما پیش از تعیین تكلیف بودجه تكلیف تعرفه ها از جانب شورای عالی بیمه مشخص نشد و مصوبه ای در این باره در كمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی عرضه شد و مجلس قصددارد راسا در این زمینه تصمیم گیری كند.
پلیس هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش ندارد
رئیس پلیس تهران بزرگ تاكید كرد كه پلیس هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش در تهران نداشته و ندارد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سردار رحیمی در حاشیه بازدید رئیس پلیس مسكو از پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی درباره وقایع پیش آمده برای دراویش گنابادی اظهار نمود: پلیس هیچ برنامه ای برای دستگیری دراویش در تهران ندارد و صراحتا اعلام می كنم كه نه تنها پلیس؛ بلكه دادستانی و دیگر دستگاه ها هم در این زمینه برنامه ای نداشته و نخواهند داشت؛ اما متأسفانه اخبار و اطلاعات كذبی منتشر گردید كه عموما رسانه های معاند هم در دامن زدن به آن نقش داشتند.
رحیمی با اشاره به اینكه متأسفانه در كنار این اخبار كذب، اقدامات دیگری هم انجام شد، اظهار داشت: در میان دراویش متأسفانه افرادی نفوذ كردند كه اقدام به سوءاستفاده از رأفت و رحمت پلیس كرده و آن وقایع را به وجود آوردند.
قانون «امنیت اجتماعی زنان» درحال بازنگری/ تعامل برای رفع موانع بانكی وام ها
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه نرخ بیكاری دختران و زنان تحصیل كرده 2 تا 3 برابر مردان است، اظهار داشت: تعاملات لازم برای پرداخت تسهیلات و رفع موانع بانكی و حل وثیقه های سنگین برای دریافت وام ویژه زنان توانمند در عرصه های فنآوری های نو و دانش بنیان و هنرها، صنایع دستی و كشاورزی در دست اقدام است.
سهم سواری ها؛چالش حل نشده در تولید آلودگی هوا
سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران، علاوه بر تعیین سهم منابع ثابت و متحرك، سهم تقریبی خودروها به تفكیك ناوگان از كل انتشار آلودگی هوای تهران را مشخص كرده است اما آنچه توجه و مرور مجدد این سیاهه و توجه به برخی نكات را واجب می كند؛ واكنش مسئولان در مورد «سهم ناچیز سواری ها در تولید آلودگی هوای تهران» است.
بحث مجلس و دولت بر سر افزایش «حقوق» معلمان /ابتدایی ها نیازی به كتب كمك درسی و آزمون ندارند
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه دانش آموزان دوره ابتدایی نیاز به كتاب های كمك آموزشی و تست و آزمون ندارند و خانواده ها باید به این مورد دقت داشته باشند تصریح كرد: مصوبه ای تصویب كردیم كه برگزاری هرگونه آزمون در مدارس ابتدایی را ممنوع می كند كه این مصوبه از فردای تصویب اجرایی می گردد.
بطحائی با اشاره به حقوق و مزایای دریافتی معلمان اظهار داشت: در بحث حقوق معلمان، مسئله سیاسی شده است و مجلس می گوید دولت پیشنهاد بدهد تا ما افزایش دهیم و دولت هم می گوید ما بودجه ای به اندازه سه برابر كردن حقوق معلمان را نداریم و اگر مجلس راست می گوید، راه آن را خودش پیدا كند. هم اكنون پرداختی به معلمان در كشور ما جزو پایین ترین پرداخت ها در قیاس با سایر كشورهاست.
وی همینطور با اشاره به اینكه نباید دانش آموزانی كه در مناطق محروم هستند از نظر وضعیت تحصیلی، نسبت به دانش آموزان دیگر در مضیقه باشند عنوان كرد: معلم باید از نظر معیشتی در رفاه باشد تا بتواند تمام حواس خویش را به دانش آموزان دهد. در بین حقوق كارمندان دولت، معلمین یكی از پایین ترین حقوق ها را دارند.
هرس درختان برای زمستان به خوبی انجام نشد/درختان نارون مورد هجوم آفت چوب خوار قرار گرفتند
رئیس كمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه ظرف چند سال قبل درختان نارون شهر تهران مورد هجوم آفت چوب خوار قرار گرفتند و پوسیده شده اند، اظهار داشت: باید تا پیش از آغاز بارش ها درختان هرس می شدند.
افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر
معاون نظارت شورای شهر تهران از تصویب افزایش 20 درصدی نرخ كرایه مترو برای سال آینده در كمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران اطلاع داد.
افشین حبیب زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه لایحه افزایش نرخ بلیت مترو از جانب معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران برای بررسی نهایی به كمیسیون حمل و نقل ارجاع داده شده است، اظهار داشت: تنها این لایحه در مورد نرخ كرایه مترو است و هنوز نرخ كرایه پیشنهادی شهرداری برای اتوبوس و تاكسی به این كمیسیون عرضه نشده است.

تیترهای زیر پنج خبر اول و پربازدید امروز سرویس اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این گزارش هستند كه از جانب مخاطبان انتخاب شده اند:
آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان حذف شد + جزییات
دستگیری «گل آقا» به افترا سرقت
پلیس هیچ برنامه ای برای برخورد با دراویش ندارد
افزایش نرخ بلیت مترو در انتظار رأی اعضای شورای شهر
تردد كامیون ها امروز در تهران 90 هزار تومان جریمه دارد1396/11/17
15:38:33
5.0 / 5
4678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه