میرزاده :

حذف كنكور قدمی جهت ایجاد آرامش دانش آموزان

حذف كنكور قدمی جهت ایجاد آرامش دانش آموزان

به گزارش پروژه آسان سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح كرد كه با اجرایی شدن قانون حذف كنكور می توان فضا را آماده كرد تا دیگر دانش آموزان درگیر كلاس های متفرقه آموزشی نشده و بتوانند زندگی توام با آرامش و كسب مهارت داشته باشند.میرحمایت میرزاده در گفت وگو با ایسنا در واكنش به صحبت های اخیر وزیر آموزش و پرورش درباره حذف كلاس های فوق برنامه دانش آموزان، اظهار داشت: زندگی روزانه دانش آموزان را می توان به سه قسمت تقسیم كرد؛ یك سوم از زندگی روزمره آنها برای خواب و یك سوم برای گذراندن امورات مدرسه یعنی همان رفت و آمد و انجام تكالیف می گذرد. در نهایت یك سوم زمان در روز برای آنها باقی می ماند كه باید اجازه داد آنها از همین یك سوم برای زندگی كردن و كسب مهارت استفاده كنند.

وی توضیح داد: كسب مهارت الزاما با استفاده از كلاس های فوق برنامه و كتاب و درس حاصل نمی گردد. دانش آموز باید در اجتماع حضور داشته باشد و بتواند با استفاده از بازی، خانواده، خانه و محل زندگی اش را بشناسد نه اینكه با یكسری از دانش آموزان مقاطع ابتدایی روبرو باشیم كه حتی مهارت اولیه همچون پوشیدن لباس و كفش را بلد نیستند.

میرزاده افزود: دانش آموزان باید بتوانند تا زمان فارغ التحصیل شدن از تحصیل مهارت های ابتدایی بخصوص حضور در اجتماع را به گونه ای بلد باشند كه بدانند قرار نیست همه آنها استخدام شوند و یا حتی دانشگاه بروند. اگر مقرر است به دانشگاه ورود پیدا كنند بدانند كه ورودشان به دانشگاه به معنای استخدام شدن شان نیست. آنها باید آنقدر مهارت زندگی كردن و حضور در اجتماع را یاد گرفته باشند كه ضمن شناخت جامعه و تبدیل به یك شهروند نمونه در آینده روی پای خود بایستند نه اینكه منتظر باشند در ارگانی و یا جایی استخدام شوند.

سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تایید نظر وزیر آموزش و پرورش در خصوص حذف كلاس های فوق برنامه برای دانش آموزان، اظهار داشت: البته وزارت آموزش و پرورش با حذف آزمون های ورودی تیزهوشان و نمونه دولتی گامی موفقیت آمیز برای حذف كلاس های فوق برنامه برداشته است كه جای قدردانی دارد چون همین آزمون ها عاملی بود تا دانش آموزان برای ورود به چنین مدارسی مجبور به حضور در كلاس های فوق برنامه شوند.

وی خاطرنشان كرد: در مواردی خانواده ها هم اصراری به حضور فرزندشان در چنین كلاس هایی ندارند اما وقتی شاهد وجود چنین مسابقه های غیرعلمی و نادرستی می شوند چاره ای جز ثبت نام فرزندان شان در این كلاس ها ندارند چون می ترسند مبادا آینده فرزندشان با مشكل مواجه شود. نمونه دیگر این مسابقه غلط علمی در برگزاری كنكور است كه پدر و مادرها گاها ناچار می شوند كه دانش آموزان شان را به چنین كلاس هایی فرستند گرچه اغلب این كلاس ها سودجویانه هم است.

میرزاده با اشاره به اینكه این كلاس ها تاثیر زیادی در كنكور و سرنوشت فرزندان این كشور ندارد، اظهار داشت: معمولا با تبلیغات عوام فریبانه دانش آموزان جذب چنین كلاس هایی می شوند كه نتیجه آن از دست رفتن اوقات فراغت فرزندان مان خواهد شد. اگر مقرر است دانش آموز در كلاس فرق برنامه ای هم حضور پیدا كند باید با علاقه و انگیزه خودش و نه اصرار والدین و جامعه باشد. اجازه دهیم كه فرزندان مان زندگی كنند و مهارت بیاموزند.

وی تصریح كرد: بطور قطع با اجرایی شدن قانون حذف كنكور، فضا آماده می گردد كه دانش آموزان با آرامش زندگی كنند یعنی اگر قرار باشد آنها به كلاس فوق برنامه تفریحی هم بروند نباید این كلاس ها تبدیل به تخته سیاه و نوشتن شود بلكه آنها باید بتوانند مهارتی را بیاموزند. خانواده ها هم فكر نكنند كه همه چیز در ثبت نام و پول دادن است. حتی دانش آموز می تواند در روزهای فراغت كنار پدر و مادرش در محل كار آنها حاضر شده و مهارتی را كسب كند. 

1396/11/27
14:49:51
5.0 / 5
4846
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه