معاون وزیر آموزش و پرورش تشریح كرد

آخرین وضعیت برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم از سال ۹۷

آخرین وضعیت برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم از سال ۹۷

پروژه آسان: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره روند برگزاری امتحانات نهایی با استقرار پایه دوزادهم و تكمیل ساختار آموزشی۳-۳-۶ از سال تحصیلی آتی عنوان كرد: با ۱۲ ساله شدن ساختار، امتحانات نهایی، از پایه سوم مقطع متوسطه دوم فعلی به پایه دوازدهم و سال آخر منتقل می گردد.


علی زرافشان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برنامه درس ملی و تغییرات آن به دنبال تحقق سندتحول بنیادین اظهار نمود: دروس دوره متوسطه تلاش می كنند دانش آموز را برای زندگی فــردی و اجتماعی آماده كنند.
وی اضافه كرد: در شاخه فنی وحرفه ای و كاردانش، با عنایت به اینكه از سال آینده دوره ۱۱ ساله به دوره ۱۲ ساله تبدیل می شود، چشم انداز مطلوب ما ارتقای مهارت ها و شایســتگی های مثبت اســت، زیرا دانش آموز مقرر است با گذراندن دوره كاردانی به صورت پیوسته وارد بازار كار شود و یا ادامه تحصیل تكمیلی داشته باشد.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مسیر جدید چالش هایی هم با خود به همراه دارد اظهار داشت: یكی از این چالش ها نحوه و شرایط ادامه تحصیل بعد از دوره پنج ساله كاردانی و دیگری تامین نیروی انسانی مورد نیاز است كه در حال ساماندهی و برنامه ریزی برای آن هستیم.
زرافشان درباره روند برگزاری امتحانات نهایی با استقرار پایه دوزادهم و تكمیل ساختار آموزشی۳-۳-۶ از سال تحصیلی آتی عنوان كرد: با ۱۲ ساله شدن ساختار، امتحانات نهایی، از پایه سوم مقطع متوسطه دوم فعلی به پایه دوازدهم و سال آخر منتقل می گردد. البته اكنون برپایه آیین نامه فعلی و طبق قانون پذیرش دانشجو و تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور سراسری، علاوه بر حدود ۱۰، ۱۱ درس پایه یازدهم، چهار درس از دوره پیش دانشگاهی هم به صورت نهایی برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: هم اكنون این بحث مطرح است كه با حذف دوره پیش دانشــگاهی، بعضی از دروس پایه یازدهم را به صورت نهایی برگزار نماییم كه منوط به موافقت شورای پذیرش دانشجوست. در یكی از كمیسیون های شورای عالی آموزش و پرورش هم این بحث چند بار مطرح شــده ولی هنوز قطعی نشده است.
به گفته زرافشان، اكنون سهم سوابق تحصیلی در كنكور ۳۰ درصد است كه پیشنهاد ما افزایش ۴۰ درصدی و تاثیر قطعی در نتایج كنكور است.



1396/12/27
12:43:16
5.0 / 5
4925
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه