مدیركل ارزیابی عملكرد وزارت آموزش وپرورش تاكید كرد

دانش آموزان بازماندگان ناهماهنگی مسئولان در مبحث تعلیم و تربیت

دانش آموزان بازماندگان ناهماهنگی مسئولان در مبحث تعلیم و تربیت

پروژه آسان: مدیركل ارزیابی عملكرد وزارت آموزش وپرورش در آیین معارفه مدیركل جدید استان ایلام اظهار داشت: دانش آموزان بازماندگان واقعی ناهماهنگی مسئولین در مبحث تعلیم و تربیت هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا و به نقل از مركز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش " علیرضا كمرئی" مدیر كل ارزیابی عملكرد وزارت اموزش وپرورش كه در آئین معارفه مدیر كل جدید استان ایلام سخن می گفت خطاب به مسئولان، مدیران و معلمان اظهار داشت: بخشی از انچه سبب اعتبار و تقویت پایگاه اجتماعی فرهنگیان است ریشه در حرفه ای شدن وحرفه ای عمل كردن معلمان ومدیران دارد.
وی با اشاره به سرعت تغییرات وتحولات جوامع اظهار داشت: امروزه نظام های آموزشی عموما از پاسخگویی به موقع وتمام عیار به انتظارات جامعه بازمانده اند.
كمرئی ادامه دا: مدارس برای افزایش توان پاسخگویی خویش بیش از پیش نیازمند توسعه حرفه ای مدیران ومعلمان خویشند.
مدیر كل ارزیابی عملكرد وزارت آموزش وپرورش توسعه حرفه ای مدیران بویژه مدیران مدارس را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اضافه كرد: مدیران نگهبانان چشم انداز ها و ماموریت های مدارس و نظام آموزشی هستند و بدون توسعه حرفه ای آنان قادر به تحقق چنین رسالتی نیستند.
وی اظهار نمود: چالش های اصلاح وبهبود در نظام های اموزشی تا حد زیادی به بهبود توانایی، مهارت، نگرش ودانش مدیران در تمام سطوح وابسته است و مدیران آموزشی باید با درك این مهم به سرعت در این مسیر ورود پیدا كنند.
كمرئی در نگاهی انتقادی؛ ضعف در توسعه حرفه ای را عاملی دانست كه سبب گشته است بخشی از علاقه مندان این حوزه با كوچك انگاری مقوله تعلیم وتربیت؛ موضوعات تخصصی این حوزه را به حوزه عمومی كشانده و سبب برداشت های ضعیف، نادرست و گاها غلط از مقولات تربیتی شوند.
وی اظهار داشت: جامعه تعلیم وتربیت باید از علاقه مردم ومسئولین برای ورود به موضوعات این حوزه، بعنوان یك فرصت استفاده كنند و با نگاه حرفه ای آن را در جهت تعالی آموزش وپرورش هدایت كنند.
كمرئی همسویی همه جریانهای تربیتی و هماهنگی همه نهادها ومسئولین را در جریان تربیت، سبب توفیق نظام آموزشی در اهداف و برنامه هایش خواند و ناهماهنگی در این خصوص را اسباب خسارتی تلقی كرد كه بازندگان آن دانش آموزان و فرزندان این ملتند.
مدیركل ارزیابی عملكرد وزارت آموزش وپرورش در انتهای مراسم ضمن اشاره به بخشی از عملكرد بیرانوند مدیركل آموزش وپرورش استان ایلام با تقدیم لوح سپاس وزیر آموزش به وی از ایشان قدردانی نمود و حكم انتصاب رستم زاد، مدیركل جدید آموزش وپرورش استان ایلام را به ایشان تقدیم كرد.
1397/01/07
13:54:40
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: آموزش , دانش آموز , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه