وزیر علوم در بازدید از سازمان سنجش:

آموزش و پرورش باید با هماهنگی وزارت علوم و سازمان سنجش مدل جایگزین كنكور را عرضه كند

آموزش و پرورش باید با هماهنگی وزارت علوم و سازمان سنجش مدل جایگزین كنكور را عرضه كند

پروژه آسان: دكتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از بخش های مختلف سازمان سنجش آموزش كشور اظهار داشت: ما در دانشگاه ها بدون سنجشی متقن، علمی، دقیق و منطقی نمی توانیم پذیرش دانشجو داشته باشیم. بنابراین قاعدتا باید روش هایی مطمئن برای سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه ها تولید نماییم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دكتر غلامی در بازدید از روند فعالیت های در رابطه با آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی كشور در سال ۹۷ تصریح كرد: اگر قرار باشد مدل جایگزینی برای آزمون سراسری فراهم گردد، وزارت علوم بعنوان مجری باید حتماً صحت و روایی این مدل كار را تایید كند.
وی اضافه كرد: ما باید از دقت، صحت و سنجش منطقی مدل جایگزین برای آزمون سراسری اطمینان داشته باشیم كه از این بابت نگران بوده و دغدغه داریم.
وزیر علوم اضافه كرد: در این خصوص وزارت آموزش و پرورش باید با هماهنگی وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش كشور به عرضه مدل جایگزین آزمون سراسری مبادرت كند؛ به صورتی كه این مدل جدید از مسیر تعامل، همكاری و همفكری این سه مركز علمی دنبال شود.
دكتر غلامی با اشاره به اینكه "بحث حذف برگزاری آزمون سراسری كه در بعضی جاها مطرح می شود، اكثراً غیر كارشناسی است"، اظهار داشت: این روزها بحث در مورد چگونگی سنجش داوطلبان ورود به دانشگاه ها و اعمال روشی جایگزین برای آزمون سراسری مطرح می گردد ولی واقعیت این است كه ما در هنگام ورود داوطلب به دانشگاه، چگونگی وضعیت علمی او را باید بررسی نماییم كه سازمان سنجش تابحال این مهم را به نحو احسن انجام داده است.
وی خاطرنشان كرد: وزارت آموزش و پرورش هم بررسی و طراحی مدل جایگزین برای برگزاری آزمون سراسری را با هدف ارتقای كیفی سنجش داوطلبان آزمون سراسری شروع كرده كه البته این كار باید با هماهنگی و تایید وزارت علوم صورت گیرد و افراد صاحب نام و باتجربه و استادان دانشگاه ها از سراسر كشور با برگزاری كارگروه های مشترك این مهم را پی گیری كرده و به نتیجه برسانند.
وزیر علوم با اشاره به اینكه در اغلب كشورهای جهان آزمون هایی برای سنجش علمی داوطلبان ورود به دانشگاه اعمال می شود، اظهار داشت: ما معتقدیم در كنار سنجش علمی داوطلب، داشتن یك كارنامه توانمندی های عمومی برای داوطلبان هم لازم و ضروری می باشد كه باید كارشناسان امر این مورد را هم پی گیری كنند تا سنجش افراد متقاضی ورود به دانشگاه بهتر و موثرتر اعمال شود.
در این نشست، دكتر ابراهیم خدایی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش كشور هم توضیحاتی در مورد عملكرد این سازمان و برنامه های آتی آن عرضه كرد.1397/01/23
18:24:24
5.0 / 5
4681
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه