مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش خبرداد

۵ ساله شدن هنرستان ها و تحصیل در دوره كاردانی پیوسته از سال ۹۸

۵ ساله شدن هنرستان ها و تحصیل در دوره كاردانی پیوسته از سال ۹۸

پروژه آسان: مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش از تشكیل كمیسیونی برای بررسی و تولید دوره كاردانی پیوسته برای هنرجویان دوره فنی و حرفه ای و پنج ساله شدن تحصیل در این رشته اطلاع داد.


محسن حسینی مقدم در گفت وگو با ایسنا، درباره پنج ساله شدن مقطع فنی و حرفه ای و كاردانش و زمان اجرای دوره كاردانی پیوسته اظهار نمود: بر اساس ماده ۲۳ قانون برنامه پنجم توسعه و ماده ۶۵ قانون برنامه ششم توسعه وزارت علوم مكلف شده است كه دوره كاردانی پیوسته را حتما برگزار كند.
وی اضافه كرد: به همین جهت اكنون با وجود تغییر مدیریتی كه در دانشگاه فنی و حرفه ای داشتیم؛ جلساتی در وزارت علوم برگزار گردید و دوستان مجاب شدند تا این كار را انجام دهند.
مدیركل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه اكنون كمیسیون هایی با حضور نمایندگان وزارت علوم، آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه ای برای تدوین محتوا تشكیل شده و جلسات در حال برگزاری است اظهار داشت: تلاش می گردد از سال ۹۸ فارغ التحصیلان هنرستان ها بویژه دوره فنی و حرفه ای بتوانند بدون كنكور وارد مقطع كاردانی پیوسته شوند؛ مگر رشته هایی كه متقاضی آن بالاست و ظرفیت دانشگاه مربوطه به نسبت كمتر است.
حسینی مقدم اضافه كرد: با جدیت به سرانجام رسیدن این تكلیف قانونی را دنبال می نماییم، حتی پارا فرا تر گذاشته و به دنبال آن هستیم بخشی از نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش در هنرستان ها را خود دانشگاه فنی و حرفه ای از میان همین فارغ التحصیلان كه دوره كاردانی را می گذرانند جذب و تامین نماییم.
وی تصریح كرد: برقراری دوره كاردانی پیوسته تكلیفی است كه قانون برنامه ششم بر عهده وزارت علوم گذاشته است.1397/02/01
12:52:43
5.0 / 5
5432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه