مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خبر داد

آغاز پرداخت وام مسكن به فرهنگیان، آماده سازی نظام نامه رفاهی امسال

آغاز پرداخت وام مسكن به فرهنگیان، آماده سازی نظام نامه رفاهی امسال

پروژه آسان: مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش شرایط پرداخت انوع وام به فرهنگیان را تشریح و از آغاز پرداخت وام مسكن به فرهنگیان اطلاع داد.


گودرز كریمی فر در گفت وگو با ایسنا، جزئیاتی از پرداخت انواع وام به فرهنگیان را تشریح و اظهار نمود: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای وام كم بهره مرابحه و مسكن در نظر گرفته شده است كه از چندی قبل پرداخت آن شروع شده است.
وی اضافه كرد: بر این اساس پرداخت وام مسكن تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای فرهنگیان فاقد مسكن بر مبنای اولویت ها در حال اجراست. بدین سان به مراكز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۵۰ میلیون تومان و به مابقی شهرها ۴۰ میلیون تومان تعلق می گیرد. بازپرداخت وام بابت خرید مسكن ۱۰ ساله با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت وام بابت ساخت مسكن ۱۲ ساله با سود ۱۲ درصد است. سهمیه به سراسر استان ها در سال ۱۳۹۶ اعلام شده است. البته روند پرداخت و توزیع مجدد سهیمه در سال ۱۳۹۷ همچنان ادامه خواهد داشت.
مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه یكی دیگر از تسهیلات بانكی برای فرهنگیان وام مرابحه است، اظهار داشت: میزان تسهیلات مرابحه بانك ملی از پنج تا ۱۵ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد و بازدپرداخت سه ساله است.
كریمی فر همینطور با اشاره به تفاهم نامه با بانك رسالت برای اعطای تسهیلات به فرهنگیان اظهار داشت: شرط دریافت وام بانك رسالت سپردهگذاری توسط فرهنگیان در این بانك است. تسهیلات بانك رسالت در قالب قرض الحسنه خواهد بود و به ازای هر پنج ماه معادل سپرده، تسهیلات قرضالحسنه اعطا می گردد كه سقف آن ۳۰ میلیون تومان است.
وی اضافه كرد: پس از اتمام دوره و به محض دریافت وام، اصل سپرده هم همزمان با پرداخت تسهیلات قابل برداشت خواهد بود.
مدیركل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه تسهیلات بعدی، وام ضروری می باشد، اظهار نمود: تقویت صندوق های وام ضروری كاركنان آموزش و پرورش در سراسر كشور به تعداد بیش از ۷۰۰ صندوق با پرداخت وام قرض الحسنه به فرهنگیان شاغل و بازنشسته عضو صندوق انجام می گردد كه در سال ۱۳۹۷ سقف این تسهیلات را به تناسب و تناوب تا ۵۰ میلیون تومان افزایش داده ایم.
كریمی فر همینطور از آماده سازی و ساماندهی نظام نامه رفاهی فرهنگیان در سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: این نظام نامه شامل ۱۸۶ برنامه كوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت است كه تقویت خانه های معلم و بهبود وضعیت درمانی فرهنگیان با رویكرد بیمه تكمیلی همچون آنهاست. بیمه تكمیلی فرهنگیان امسال مورد بازنگری قرار می گیرد.
او همینطور از طریق اندازی باشگاه پیشكسوتان فرهنگی در آینده نزدیك در پنج استان دیگر همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، البرز و تهران اطلاع داد و اظهار داشت: طرح راه اندازی باشگاه پیشكسوتان فرهنگی اكنون در ۱۰ استان در حال اجراست. این باشگاه ها دارای سالن مطالعه، ورزش، مشاوره، كافی نت و... هستند.1397/02/29
14:04:07
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: آموزش , آموزش و پرورش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه