در بسته اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

از آمادگی برای جشن پیروزی در فوتبال تا وضعیت سفید بازار دارو

از آمادگی برای جشن پیروزی در فوتبال تا وضعیت سفید بازار دارو

پروژه آسان: اخبار امیدبخش مبحث اصلی اغلب خبرهای گروه اجتماعی ایسنا در روزی بود كه با خودنمایی خبرهایی از جنس  اقتصاد و سیاست در سرخط اخبار خبرگزاری ها آغاز شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، گروه اجتماعی خبرگزاری ایسنا، امروز چهارم تیرماه ۵۰ خبر را روی خروجی خود منتشر كرد؛ در این روز خبرنگاران این گروه پیگیر خبرهایی از ورود خانواده ها به ورزشگاه آزادی، وضعیت دارو، احداث خطوط جدید متروی تهران، تمهیدات ترافیكی برای شادی مردم بعد از دیدار با پرتغال و... بودند و تلاش كردند تا در میانه خبرهایی كه انتشارش كام مردم را تلخ می كند، خبرهایی امیدبخش را مخابره كنند.

موضوع روز: ورود خانواده ها به ورزشگاه آزادی و بازی ایران-پرتغال
در همین راستا تعدادی از خبرنگاران اجتماعی ایسنا آخرین پیگیری های خود از ورود خانواده ها به ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار دو تیم ایران و پرتغال را روی خروجی منتشر نمودند. ماجرای ورود خانواده ها به ورزشگاه آزادی كه از همان ابتدا حاشیه ساز شده و در جریان دیدار ایران با پرتغال هم تا دقیقه ۹۰ لغو شده بود، این دفعه زودتر از قبل به نتیجه رسید و بر همین مبنا هم استانداری تهران بعنوان عالی ترین مقام اجرایی تهران مجوز ورود خانواده ها به ورزشگاه را صادر كرد. استانداری تهران تا كنون دو اطلاعیه را در این خصوص منتشر نموده كه در اطلاعیه اول با تاكید بر اینكه «هیچ مشكلی برای تماشای مسابقه ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد» آمده است: تمامی تمهیدات لازم برای تماشای مسابقه امشب میان تیم های ملی ایران و پرتغال اندیشیده شده است و مردم می توانند برای تماشای این مسابقه به ورزشگاه آزادی رجوع كنند و هیچ مشكلی در این خصوص وجود ندارد.» ( متن كامل اطلاعیه اول را اینجا بخوانید.)
اطلاعیه دوم استانداری هم درباره خرید بلیت و ورود به ورزشگاه آزادی بود كه بر مبنای آن از خانواده ها خواسته شده بود كه بدون بلیت به ورزشگاه رجوع نكنند و بلیت خویش را هم از سایت سینماتیكت تهیه كنند.
در بین خبرهای در رابطه با حضور در ورزشگاه، محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان هم با اشاره به بازتاب اجتماعی مثبت حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی تیم ملی ایران در جام جهانی در گفت وگویی با خبرنگار گروه خانواده ایسناگفت: امیدواریم كه حضور خانواده ها در ورزشگاه تبدیل به اتفاقی رایج و متداول شود تا بانوان بتوانند از این به بعد در ورزشگاه حضور پیدا كنند. حضور خانواده ها در ورزشگاه، اتفاق خوبی است. نخستین بار این مجوز روز چهارشنبه صادر شد و بازتاب اجتماعی بسیار مثبتی را هم به همراه داشت. این اقدام هم بخشی از نشاط اجتماعی را برای مردم فراهم نمود و هم سبب تولید وحدت و انسجام اجتماعی شد. بدین سان طیفی از مردم شامل جوانان و خانواده ها توانستند درباره موضوعی كه نه سیاسی است و نه تبعات منفی اجتماعی دارد دور یكدیگر جمع شوند و به تشویق تیم ملی كشورشان بپردازند. ( متن كامل این گفت وگو را اینجا بخوانید )
البته امروز پلیس هم از حضور در كنار مردم برای جشن شادی بعد از برد تیم ملی فوتبال كشورمان اطلاع داد. سردار تقی مهری، رییس پلیس راهور ناجا كه روز گذشته سخنانش در مورد ممنوعیت حمل حیوانات در خودروها مورد توجه قرار گرفته بود، امروز در گفت وگو با خبرنگار انتظامی ایسنا پیش بینی نمود كه ایران در مصاف با پرتغال به پیروزی خواهد رسید و اظهار داشت: « امیدوارم كه فوتبالیست های تیم ملی كشورمان موفق باشند، در دو بازی گذشته مردم ما از عملكرد تیم ملی فوتبال كشورمان راضی بودند و در دیدار با تیم ملی فوتبال اسپانیا هم همه دیدند كه عزیزان ما تمام تلاش خویش را كردند؛ به طوریكه در این بازی ما شاهد بودیم كه گرچه ظاهرا باختیم اما مردم راضی بودند چراكه بازیكنان با جدیت در مقابل حریف بازی كردند و ان شاالله در این دیدار هم ملی پوشان فوتبال كشورمان موفق خواهند شد.
رییس پلیس راهور ناجا درباره تدابیر پلیس راهور درصورت پیروزی تیم ملی و شادی مردم در خیابان ها و معابر هم به ایسنا اظهار داشت: طرح های ترافیكی پلیس در بازی تیم فوتبال كشورمان با مراكش و اسپانیا هم به اجرا در آمد و ما در آماده باش بودیم. نه تنها برای دیدار با پرتغال، بلكه برای هر برنامه "شادی مردمی" در آینده هم تمهیدات ترافیك را پیش بینی كردیم و پلیس در كنار مردم است. ما در این خصوص آمادگی لازم را داریم و حتی اگر این طرح تا بامداد هم باشد ما در آماده باش خواهیم بود. ( متن كامل این گفت وگو را اینجا بخوانید)

وضعیت عادی در بازار دارو
وضعیت عادی در بازار دارو خبری بود كه دكتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت امروز از آن اطلاع داد تا به حواشی در مورد بحران در بازار دارویی كشور آخر دهد، او با اشاره به اینكه در حوزه دارو شرایط مان به وضعیت عادی بازگشته و در زمینه داروهای ژنریك و برند ژنریك هیچ كمبودی نداریم، اظهار داشت: باید پرسید در دو ماهه اخیر چقدر از كالاهای خارجی دچار كمبود یا افزایش قیمت شدند؟. این در حالیست كه وزارت بهداشت، تولید كنندگان و وارد كنندگان دارو سینه سپر كرده ایم و اعلام نموده ایم كه كل افزایش قیمت دارو برای امسال تنها ۹ درصد خواهد بود. این مورد دستاورد بزرگی است. هم اكنون هیچ شركت دارویی وجود ندارد كه بگوید ارز ۴۲۰۰ تومانی خواسته ایم اما به ما نداده اند. ازاین رو یك سیستم رسیدگی سریع گذاشته ایم و بانك مركزی هم از مبادی قانونی به ما كمك می نماید. ( متن كامل را اینجا بخوانید)

افزوده شدن دو خط جدید به شبكه متروی تهران
بامداد امروز اعضای كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران برای بررسی وضعیت خط ۶ و۷ مترو ضمن بازدید از خطوط، از ایستگاه های دولت آباد، بعثت، خراسان، میدان شهدا، امام حسین در خط ۶ و ایستگاه های میدان صنعت و... در خط ۷ بازدید نمودند. حسن رسولی عضو كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در حاشیه این بازدید اظهار داشت: برای اتمام این پروژه ۱۰۰۰ میلیارد تومان منابع لازم است، این در شرایطی است كه شهرداری منابع نقدی ندارد و ادامه كار تنها با تهاتر امكان پذیر است.
مرتضی الویری رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر هم با اشاره به اینكه برای تكمیل خط شش نیاز به ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، اظهار داشت: البته تامین منابع و ثبت سفارش باید در یك بستر زمانی فوری صورت گیرد. چون كه از ۱۵ مردادماه وارد فاز جدید می شویم و وارد كردن مواد لازم سخت می گردد. ما برای خرید تجهیزات این خط كمتر از ۴۵ روز فرصت داریم كه باید هر چه سریع تر این مهم حل و فصل شود.
علی امام، مدیرعامل مترو هم در این بازدید اظهار داشت: امیدواریم امسال بخش هایی از این خط و تا آخر سال آینده كل خط ۶ را به بهره برداری برسانیم. ( متن كامل را اینجا بخوانید )

پایان عملیات دنا
مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به آخر عملیات جستجو در ارتفاعات دنا به تشریح این عملیات پرداخت و به خبرنگار حوادث ایسنا اظهار داشت: امروز این عملیات به آخر رسید و امدادگران ما در سخت ترین شرایط ایثارگرانه كار كردند و در طول این مدت تمام تلاشمان این بود كه بتوانیم با یافتن پیكر مسافران این هواپیما تسلی خاطر خانواده های آنها و بازماندگان شان باشیم. ( متن كامل را اینجا بخوانید )

اعلام میانگین درآمد روستائیان
امروز نشستی مشترك میان روسای سازمان هدفمندسازی یارانه ها، جمعیت هلال احمر با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی برگزار و مقرر شد كمیته ای با بررسی ظرفیت های قانونی پرداخت خسارت به صدمه دیدگان حوادث طبیعی نظیر خشكسالی و زلزله تشكیل گردد تا شیوه پرداخت حق بیمه خانوارهای روستائی و عشایر مناطق صدمه دیده از جانب دولت تعیین و به اجرا درآید. در این نشست مشترك دكتر محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان، روستائیان و عشایر اظهار داشت: در شرایط فعلی كشور بویژه با عنایت به فشار ناشی از تحریم های ناعادلانه، یكی از مهمترین راهكارهای تعمیم و گسترش خدمات اجتماعی است تا ضربه پذیری گروه های كم درآمد كاهش پیدا كند. ۲۱ میلیون نفر از جمعیت كشور یا به عبارتی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار كشور در مناطق روستایی و عشایری زندگی می كنند كه این افراد جزو محروم ترین گروه های كشور هستند. بنابر مطالعات انجام شده درآمد روستائیان به طور میانگین یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است كه ۵۵ درصد كمتر از شهرنشینان است. همینطور این درآمد در مناطق مختلف دچار نوسان است به گونه ای كه در بین شهرستان های مختلف كشور تا ۳۲۰ درصد در نوسان است. ( متن كامل را اینجا بخوانید )

گرم شدن تمام استان های كشور در بهار
صادق ضیائیان، رئیس مركز ملی خشكسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی هم امروز در گفت وگو با خبرنگار محیط زیست ایسنا، از افزایش هشت دهم درجه ای دما در بهار سال جاری نسبت به میانگین بلندمدت اطلاع داد و اظهار داشت: در فصل بهار در هیچ استانی كاهش دما ثبت نشد. متوسط دمای بلندمدت كشور در فصل بهار ۲۰.۳ درجه سلسیوس بود ازاین رو امسال در فصل بهار میانگین دمای كشور نسبت به مدت مشابه در بلندمدت ۰.۸ درجه سلسیوس افزایش داشت.در بهار امسال هیچ استانی نداشتیم كه نسبت به میانگین بلندمدت خود كاهش دما داشته باشد. با این وجود استان های مركزی، همدان و تهران طی سه ماه گذشته كمترین افزایش دما را در میان سایر استان ها تجربه كردند. ( متن كامل را اینجا بخوانید )

مهلت ثبت نام جهش تحصیلی دانش آموزان
محمدحسن عظیم عراقی، معاون سازمان آموزش و پرورش استثنایی هم امروز در مراسم افتتاحیه طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان حاضر شد و با اشاره به فرایند جهش تحصیلی اظهار داشت: سال قبل نزدیك به ۱۰ هزار نفر برای جهش تحصیلی ثبت نام كردند. پیش بینی می گردد برای امسال هم تا ۱۵ مرداد پایگاه های خویش را برای ثبت نام جهش فعال نگه داریم.سال گذشته ۳۴۷ هزار كودك پیش دبستانی و یك میلیون و ۳۳۰ هزار كودك بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند و از این تعداد نزدیك به ۱۰ هزار نفر برای جهش تحصیلی ثبت نام كردند. ( متن كامل را اینجا بخوانید )

پربازدیدترین ها
در بین پنج خبر دارای بیشترین بازدید در گروه اجتماعی ایسنا هم سه خبر از گروه حوادث، یك خبر از گروه خانواده و یك خبر از گروه شهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده كه در ادامه آمده است:

هیچ مشكلی برای تماشای مسابقه ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد

آمادگی راهور برای شادی مردم بعد از دیدار با پرتغال

واكنشی به آمار اعلامی افزایش «ازدواج» و توقف رشد «طلاق»

سرقت از منازل شمال تهران در حضور صاحبخانه ها

پایان عملیات حادثه "دنا" پس از ۶ ماه1397/04/05
13:03:22
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: اجتماعی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه