حفظ سلامت چشم كودكان چینی حین انجام گیم

حفظ سلامت چشم كودكان چینی حین انجام گیم

پروژه آسان: ایسنا نوشت: مسئولان آموزش و پرورش چین به منظور حفظ سلامت چشمان كودكان چینی به دنبال افزایش روزافزون ساعات بازی كردن بچه ها با وسایل الكترونیكی، به دنبال محدود كردن بازی های جدید و آنلاین هستند.وزارت آموزش و پرورش چین برنامه ای برای محافظت از چشم كودكان و نوجوانان با اقداماتی شامل تعدیل و تنظیم تعدادی از بازی های آنلاین و جدید و محدود كردن زمان بازی آنها در نظر دارد.
به عنوان بخشی از این طرح كه چندین وزارت خانه دیگر آن را پشتیبانی می كنند، اداره كل مطبوعات و انتشارات امكان دارد یك سیستم یادآوری سن مناسب برای بازی ها و همینطور اقدامات دیگر برای محدود كردن زمان بازی را اجرا نماید.
"شی جین پینگ" رئیس جمهور چین به تازگی با اشاره به داده های سازمان بهداشت جهانی كه نشان داده است چین دارای بالاترین میزان نزدیك بینی دوران كودكی در جهان است، خواهان توجه بیشتر به این مورد شده است.
هدف این است كه تا سال 2023 میزان نزدیك بینی در كودكان و نوجوانان به میزان 0.5 درصد و بیش از یك درصد در هر سال در استان هایی كه نزدیك بینی یك مسئله بزرگ است، كاهش پیدا كند.
وزارت آموزش و پرورش امیدوار است كه نرخ نزدیك بینی را در كودكان شش ساله 3 درصد، برای دانش آموزان ابتدایی 38 درصد، برای دانش آموزان نوجوان كمتر از 60 درصد و برای دانش آموزان دبیرستانی كمتر از 70 درصد كنترل كند.
این وزارت خانه از والدین می خواهد زمان بازی بچه ها با وسایل الكترونیكی را محدود كنند و اطمینان حاصل كنند كه برنامه غذایی سالم و خواب مناسبی داشته باشند. همینطور آنها را به بازی در خارج از منزل و فعالیت های بدنی تشویق كنند.
همچنین می خواهد كه مدارس هر روز تمرینات چشم را به دانش آموزان بدهند و استفاده از وسایل الكترونیكی را تا 30 درصد در زمان تدریس محدود كنند.
5656

1397/06/11
13:08:02
5.0 / 5
4402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه