رتبه دوم كنكور سراسری:

معلم می شوم تا غبار بی سوادی را از چهره روستای محرومم پاك كنم

معلم می شوم تا غبار بی سوادی را از چهره روستای محرومم پاك كنم

پروژه آسان: نفر دوم كنكور سراسری در رشته انسانی كه از اهالی یك روستای مرزی در شهرستان سراوان است، معلم شدن را نه فقط برای آینده خودش بلكه برای آینده روستایش برگزید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا- كنكور سراسری 97 نقطه عطفی برای دانش آموزان و معلمان سیستان و بلوچستان بود چون كه موفقیتی كم نظیر را برای جمعی از فرزندان این خطه رقم زد، به صورتی كه مقامات عالی رتبه كشور این موفقیت را در صفحه مجازی خود تبریك گفته و افتخاری برای ایران دانستند. البته جای افتخار هم دارد چون كه هر مسئولی كه به سیستان و بلوچستان سفر كرده باشد از عمق محرومیت مدارس كپری و ضعف امكانات آموزشی آن كاملا آگاه است و رقابت با دانش آموزان مركز نشین را كاری بس بزرگ می دانند.
بنا به قول حمیدرضا رخشانی معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در كنكور سراسری امسال ۵۹۴ دانش آموز از ۶ شهرستان زاهدان، زابل، چابهار، ایرانشهر، سراوان و خاش در آزمون سراسری رتبه كمتر از پنج هزار بدست آوردند كه از این تعداد ۱۱۱ نفر آنان موفق به كسب رتبه زیر هزار شدند.
۱۵۲ نفر از دانش آموزان شهرستان های یادشده موفق به راهیابی به رشته های پزشكی، ۱۶۵ نفر رشته فنی و مهندسی و ۲۴۳ نفر دانشگاه فرهنگیان شدند. در كنار تلاش و تلاش دانش آموزان سیستان و بلوچستانی همت خیران، معلمان و گروه های جهاد علمی در این استان از دیگر عوامل این موفقیت است.
در این میان قبولی ۱۷ نفر از دانش آموزان یك كلاس در دبیرستان نمونه شبانه روزی شهید مطهری سراوان در رشته پزشكی خبر موفقیت دانش آموزان سیستان و بلوچستانی را جذاب تر كرد و بار دیگر مهر تاییدی بر هوش و استعداد سرشار دانش آموزان این استان زد.
پس از این موفقیت انتخاب رشته نفر دوم كنكور سراسری در این استان توجه همه را به خود جلب كرد. عبدالله رئیسی با رتبه دوم كنكور سراسری در رشته علوم انسانی ادامه تحصیل در رشته عربی در دانشگاه فرهنگیان زاهدان را برگزید تا به قول خودش بتواند روزی به مردم روستایش خدمت كند چون كه شغل معلمی را نیاز اصلی روستای خود می داند.
وی عضو یك خانواده كشاورز است كه هشت خواهر و برادر دارد اما با موفقیت در كنكور سراسری نشان داد كه كمبود امكانات و در روستایی محروم زندگی كردن نمی تواند مانع موفقیت شود.
این دانش آموز اظهار نمود: محل زندگی من دهستان كله گان سراوان است، مقطع دبستان و راهنمایی را در همان روستای خودمان تحصیل كردم اما مقطع دبیرستان را به شهر آمدم و این مدرسه تا محل زندگی من 110 كیلومتر فاصله داشت و هر دو هفته یك بار به روستا می رفتم و به خانواده ام سر می زدم.
وی با اشاره به اینكه روستای ما از نظر امكانات آموزشی روستای ما بسیار مشكل دارد، افزود: سفارش ای كه به دانش آموزان هم استانی خود دارم این است كه می توانند با خودباوری به موفقیت های زیادی دست یابند، همانطور كه من توانستم در اوج محرومیت از یك روستای محروم به رتبه دوم كنكور سراسری را كسب كنم چون كه فهمیدیم رسیدن به موفقیت نیازمند برنامه ریزی و تلاش است.
وی با اشاره به اینكه اولویت اول من در انتخاب رشته آموزش عربی دانشگاه فرهنگیان زاهدان بود، در توضیح دلیلش برای این انتخاب اظهار داشت: بخاطر نیاز شهر و روستایم معلمی را انتخاب كردم و می خواهم معلم شوم تا غبار بی سوادی از چهره اهالی روستایم زدوده شود، روستای كله گان بسیار محروم و فاقد امكانات است و تصمیم دارم برای توسعه و آبادانی محل زندگیم تلاش كنم، البته به خاطر علاقه و استعداد خودم ادامه تحصیل در درس عربی را انتخاب كردم.
رئیسی خاطرنشان كرد: معلمان مدرسه ما همه بومی استان سیستان و بلوچستان و اكثرا از شهرستان سراوان هستند و برای من و هم كلاسی هایم بسیار زحمت كشیدند كه از آنها تشكر می كنم و همینطور از پدرم برای رسیدن به موفقیتم تشكر می كنم چونكه علی رغم اینكه كشاورز است بسیار پیگیر وضعیت آموزشی من و خواهران و برادرانم است.
1397/07/11
12:41:03
5.0 / 5
4373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه