سورنا ستاری: چرا نتوانستیم صنعت اسباب بازی را تجاری سازی كنیم؟

سورنا ستاری: چرا نتوانستیم صنعت اسباب بازی را تجاری سازی كنیم؟

پروژه آسان: مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه امروزه به نظر می آید نظام ملی نوآوری در حوزه صنعت اسباب بازی احتیاج به نگاشت نهایی دارد اظهار داشت كه امیدواریم خروجی این تعامل تاسیس رشته ای دانشگاهی در حوزه اسباب بازی و گشایش در حوزه مالیاتی باشد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، فاضل نظری در افتتاحیه چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی كه در كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار گردید با اشاره به اینكه جشنواره امسال در دو بخش عرضه و فروش بازار به صورت مجزا بر پا شده است اظهار نمود: بیشتر از ۱۳۰۰ محصول تولید ایران در ۸۶ غرفه در این جشنواره عرضه و در معرض نمایش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: امروزه به نظر می آید نظام ملی نوآوری در حوزه صنعت اسباب بازی احتیاج به نگاشت نهایی دارد تا اركان و اجزای نظام در كنار یكدیگر بوده و جایگاه آنها مشخص شود.
مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به اینكه این جشنواره فرصتی مغتنم برای مواجه اركان مختلف نظام ملی نوآوری است اظهار داشت كه امیدواریم خروجی این تعامل تاسیس رشته ای دانشگاهی در حوزه اسباب بازی و گشایش در حوزه مالیاتی باشد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در این جشنواره كه تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد با اشاره به اینكه همچون مؤلفه های قدرت در هر كشوری صنعت اسباب بازی است اظهار داشت: این پرسش مطرح است كه چرا ما با عنایت به تاریخ فرهنگی خودمان نمی توانیم صنعت اسباب بازی را تجاری سازی نماییم.
وی ادامه داد: ببینیم هالیوود با سابقه ای كمتر از ما چگونه عمل كرده است كه كودكان ما فیلم ها و اسباب بازی آنها را تماشا می كنند و می خرند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه وقتی به پول نفت رسیدیم، هویت خویش را انكار كردیم و حتی دانشگاه های ما هم وارد حوزه اسباب بازی نشدند اظهار نمود: باید ببینیم كجا ایراد وجود داشته كه صنعت مابه سمت تولید اسباب بازی نیامده است؟. ما در معاونت علمی به دنبال همین حلقه های مفقوده هستیم. كودكان ما باید پای اسباب بازی كه می خواهند بایستند و برای آن هزینه كنند.
ستاری اضافه كرد: این نمایشگاه یك نمونه خوب برای حضور در صنعت اسباب بازی است. صنعت اسباب بازی در این سال ها متحول شده و خیلی از اسباب بازی ها در مقابل تبلت ها و كامپیوتر ها رنگ باخته است. ما در معاونت علمی، ستاد خاصی برای این حوزه داریم و برخی شركت ها پتانسیل دانش بنیان شدن دارند و كه بررسی می نماییم.
1397/08/26
15:49:30
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه