مناظره های جدید در پرسشگر

مناظره های جدید در پرسشگر

پروژه آسان: برنامه «پرسشگر» با مناظره های جدید میان مسؤولان نظام آموزشی ادامه خواهد داشت.


سعید نوری آزاد در گفت وگویی با ایسنا درباره برنامه «پرسشگر» كه جمعه ها ساعت ۲۲ از شبكه هفت (آموزش) به روی آنتن می رود، اظهار نمود: این برنامه كه حدود دو سال است پخش می شود، به گواه بدنه فعال حوزه آموزش توانسته است، عامل خیلی از تحركات در راه تحول در نظام آموزشی باشد.
او افزود: پرسشگر در حوزه آموزش عالی باز ورود كرده و مقرر است در ادامه روند برنامه چند مناظره جدید را شروع نماییم. مناظره های ما در این برنامه تخصصی است كه به بخش های مختلف نظام آموزشی برمی گردد و در سوژه كودكان بازمانده از تحصیل و یا درباره كتاب های درسی مقرر است مناظره هایی را با حضور موافقان و منتقدان داشته باشیم. این مناظره ها می تواند به اصلاح محتوای كتاب ها و فرهنگ سازی در این راستا كمك نماید. همین طور مقرر است درباره بودجه آموزش و پرورش به سبب نزدیكی به فصل بودجه مناظره داشته باشیم و موضوعاتی از این دست را در دستور كار داریم كه این مناظره ها با تصمیم مدیر شبكه و مدیر گروه آموزش های رسمی شبكه آموزش اجرا خواهد شد.
این برنامه ساز اضافه كرد: پاسخگویی در بدنه دستگاه های كشور شكل مطلوبی ندارد و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی به بادیگارد مسولان آن دستگاه تبدیل گشته اند و این مساله در بدنه نظام آموزشی كه كمتر كسی تا كنون از آنها پرسشگری كرده بیشتر خودنمایی می كند. به صورتی كه مسئولان روابط عمومی خود و دستگاهشان را برتر از آن می دانند كه پاسخگوی رسانه ها باشند و بیشتر صحبت های یك طرفه را دوست دارند كه به شكلی تریبون آنها باشند و نه بحث ها و نقدهای چالشی و زنده در مقابل چشم بینندگان را؛ تا جایی كه بسیاری اوقات مهمانانی در سطح معاونان وزیر و مدیران كل از حضور در برنامه پرسشگر منع شده اند.
او افزود: در سوژه پاسخگو نبودن نظام آموزشی به رسانه ها حدودا فرقی بین آموزش و پرورش و آموزش عالی و سایر دستگاه های اجرایی و حاكمیتی این حوزه نیست، حدودا همه به یك میزان درگیر سیاسی كاری های خود شده اند و آنقدر سطح رسانه در نظر آنها پایین آمده كه گاهی رسمی و علنی به جهت اینكه یك میزگرد چگونه برگزار گردد خط مشی مشخص می كنند؛ این در شرایطی است كه اگر كسی از بیرون درباره سوژه تخصصی آنها نقد و نظری مطرح كند، پیش از پاسخ دادن صلاحیت نداشتن فرد را به او یادآور می شوند.
نوری آزاد درانتها اظهار داشت: مقرر است در ظاهر این برنامه هم تغییراتی احداث شود اما به سبب مشكلات منابع تابحال انجام نشده و به محض اینكه مشكل برطرف شود در آیتم و دكور برنامه تغییر احداث میگردد.1397/10/02
15:34:00
5.0 / 5
4468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه