شكستن انگشت دانش آموز شاید توسط معلم

شكستن انگشت دانش آموز شاید توسط معلم

به گزارش پروژه آسان طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی و رسانه های استان همدان در خصوص تنبیه بدنی یك دانش آموز ۱۳ ساله در یكی از مدارس شهر همدان توسط معلم آن مدرسه و به دنبال آن شكستگی انگشت دست دانش آموز به سرعت منتشر گردید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، خبری دردناك كه متأسفانه طی چند ماه اخیر برای بار دوم در همدان تكرار می شود. آذرماه امسال بود كه در مدرسه دیگری در همدان معلم دانش آموزی را تنبیه كرده بود و از سایر دانش آموزان هم خواسته بود او را كتك بزنند و متأسفانه مسئولین مدرسه از آن بعنوان شوخی دست جمعی یاد كردند كه با بازتاب های گسترده ای همراه بود.
تكرار این مورد نشان از عدم رسیدگی قاطع به این گونه برخوردهاست كه از بازدارندگی لازم برخوردار نبوده و به یك اتفاق عادی بدل شده است، به حدی كه برخی مسئولین می گویند مگر خودتان در زمان دانش آموزی تنبیه نشده اید؟ و این مورد را امری عادی جلوه می دهند.
بنا بر حساسیت موضوع، خبرنگاران پیگیر آن شده و فیلمی از این كودك تهیه شد كه در آن علت شكستگی انگشت دست برخورد ضربه پای معلم به انگشت دست این دانش آموز بیان می شود.
به فاصله اندكی از این مورد تعدادی از مسئولین آموزش و پرورش به منظور دلجویی از خانواده این دانش آموز به منزل آنها رفته و از اتفاق پیش آمده عذرخواهی كردند.
اما كار از جایی جالب شد كه هیچ یك از مسئولین آموزش و پرورش حاضر به مصاحبه در این خصوص نشده و با بهانه های پیاپی از زیر بار مصاحبه شانه خالی كردند و كار تا جایی پیش رفت كه مدیركل آموزش و پرورش بعد از این كه به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: "۱۰ دقیقه دیگه برای مصاحبه زنگ بزن" اما بعد دیگر به شماره خبرنگار ایسنا پاسخ نداد.
پس از این پاسخ ندادن ها، خبری در پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش همدان از قول مدیر آموزش و پرورش ناحیه یك همدان انتشار یافته كه به این شرح ذیل است:

" یكی از دبیران این مدرسه به دلیل عدم توجه سه تن از دانش آموزان به درس، آنها را به صورت موقت به بیرون از كلاس هدایت می كند و البته به خاطر این كه از درس استفاده كنند، بعد از دقایقی تقاضای ورود مجدد به كلاس را می نمایند كه دو دانش آموز وارد كلاس می شوند اما یكی از آنها امتناع می نماید كه در نتیجه دبیر دست دانش آموز را گرفته و به كلاس می آورد كه در این حین دانش آموز به زمین می خورد و انگشت شست او صدمه می بیند."
این خبر قویاً از جانب خانواده دانش آموز تكذیب شده و همچنان علت شكستگی انگشت دست فرزند خویش را برخورد ضربه پای معلم به دست او می دانند.
امروز علی به همراه مادرش به دفتر ایسنا آمدند و در مورد این اتفاق توضیحاتی دادند كه بسیار متفاوت از مطالب مندرج در پایگاه اطلاع رسانی اداره كل آموزش و پرورش است.
علی می گوید در روز سه شنبه و در كلاس درس مطالعات به علت صحبت با یكی از همكلاسیان خود توسط معلم از كلاس اخراج می شود و در دقایق پایانی ساعت معلم خطاب به آنها می گوید برای برداشتن وسایل خود وارد كلاس شوید و در همین ابتدا به علی پس گردنی زده و سپس ضربه ای با پا به او می زند كه منجر به جراحت دست او می شود و صحبت هایی در خصوص كشیدن دستش توسط معلم و به زمین خوردن را تكذیب می كند.1397/11/07
02:01:56
5.0 / 5
4646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه