معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش بودجه ویژه برای رفع عوامل بازماندگی از تحصیل ندارد

آموزش و پرورش بودجه ویژه برای رفع عوامل بازماندگی از تحصیل ندارد

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه به آموزش و پرورش بودجه ویژه ای برای رفع عوامل بازماندگی از تحصیل به دلیل فقر و صدمه های اجتماعی داده نمی گردد، اظهار داشت: تمام تلاش ما جذب این كودكان با همكاری نهادهای مرتبط می باشد. در این جهت سال قبل ۱۴۲ هزار كودك بازمانده از تحصیل شناسایی شدند و ۳۰ هزار نفرشان به مدرسه برگشتند.رضوان حكیم زاده در گفتگو با ایسنا با اشاره به برنامه انسداد مبادی بیسوادی كه در سال ۹۲ از جانب وزرای آموزش و پرورش و كشور به استان ها ابلاغ گردید، اظهار نمود: در همین راستا دستورالعملی به ادارات آموزش و پرورش ارسال كردیم تا امر جذب و شناسایی كودكان بازمانده از تحصیل توسط راهبران آموزشی بخصوص در مناطق محروم دنبال شود.

وی اضافه كرد: آموزش و پرورش وظیفه دارد فضای آموزشی و معلم را برای كودكان رجوع كننده به منظور ثبت نام مهیا كند اما برای كودكان بازمانده از تحصیل باید مبادرت به رفع موانع كرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه به آموزش و پرورش بودجه ویژه ای برای رفع عوامل بازماندگی از تحصیل به دلیل فقر و صدمه های اجتماعی داده نمی گردد، هرچند تمام تلاش ما جذب این كودكان با همكاری نهادهای مرتبط می باشد، اظهار داشت: به منظور پیشبرد این برنامه ستادی تشكیل داده ایم و دستگاه ها و سازمان های ذیربط همچون وزارت رفاه، سازمان بهزیستی و كمیته امداد در آن حضور دارند.

حكیم زاده اضافه كرد: وظایف هركدام از دستگاه ها در جلسه اخیر وزرای آموزش و پرورش و رفاه مشخص شده و امید است شاهد هم افزایی در این زمینه باشیم.

وی با اشاره به اینكه سال قبل ۱۴۲ هزار كودك بازمانده از تحصیل شناسایی شدند، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته ۳۰ هزار نفر از این كودكان به مدرسه برگشتند. در همین راستا ما موفق شدیم با همكاری وزارت كشور و وزارت امور خارجه ۵۵۰۰ كودك بازمانده از تحصیل كه مدارك هویتی نداشتند را با صدور كارت حمایت تحصیلی در مدارس ثبت نام نماییم.
1397/11/23
13:18:50
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه