اختصاص اعتبار برای ساخت مدارس سیل زده، تحویل مدارس از مهر ۹۸

اختصاص اعتبار برای ساخت مدارس سیل زده، تحویل مدارس از مهر ۹۸

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس در مناطق سیل زده از تحویل این مدارس از مهر ۹۸ تا آخر شهریور ۹۹ اطلاع داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، ششمین جلسه قرارگاه فرهنگی پشتیبانی از سیل زدگان با حضور مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی دیگر از مسئولان ذی ربط به میزبانی پایگاه بسیج شهید صادقی مقدم برگزار گردید.
احداث ۱۶۰ مدرسه بعد از زلزله كرمانشاه
رخشانی مهر با اشاره به تجربه نوسازی و بازسازی مدارس زلزله زده كرمانشاه اظهار نمود: یك سال و نیم قبل زلزله كرمانشاه را تجربه كردیم و درحالی كه ۷۸مدرسه تخریبی داشتیم، برای ۱۶۰مدرسه عملیات اجرایی از محل اعتبارات خیرین راه اندازی شد البته تخریب مدارس كرمانشاه با عنایت به مقاومت سازه ای مدارس، تخریب كامل نبودند و بیشتر دیوار دور مدارس ریخت و آن هم برای مدارسی بود كه پیش ازاین در فهرست بازسازی و تخریب قرار داشتند.
وی افزود: در مهر ۹۷بیش از ۵۰مدرسه تحویل داده شد و بعدازآن تا آخر سال ۹۷مدارس دیگری را تحویل دادیم همینطور تا آخر امسال ۱۶۰مدرسه در نظر گرفته شده تحویل داده می شود.
رخشانی مهر با اشاره به اینكه مدارسی كه در كرمانشاه تحویل داده نشده است متراژ بزرگی دارند، اظهار داشت: ساخت مدارس با متراژ بالا زمان بر است.

۳ تا ۵ میلیارد تومان اعتبار برای كمك به مدارس سیل زده اختصاص یافته

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به شرایط متفاوت مدارس سیل زده كشور اشاره و اظهار نمود: در جریان سیل ۲۴استان درگیر سیل بودند و سه استان بیشتر صدمه دیدندكه كار نوسازی و بازسازی را در این مناطق انجام می دهیم تا مدارس در مهرماه ۹۸و ۹۹به بهره برداری برسند و می خواهیم نخستین ارگان برای سازندگی در این مناطق باشیم.

۱۵میلیارد تومان اعتبار برای ساخت مدارس سیل زده در نظر گرفته شده

وی بیان كرد: تابحال بین ۳تا ۵میلیارد تومان اعتبار برای كمك به مدارس سیل زده اختصاص داده ایم همینطور برای سه استان با صدمه دیدگی بیشتر اخیراً ۱۵میلیارد تومان دیگر برای ساخت مدارس در نظر گرفتیم و نباید فراموش نماییم تا زمانی كه خیرین حضور نداشته باشند، كار پیش نمی رود.
به گزارش مركز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش وپرورش، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با اشاره به اینكه حالا سیل سبب شده مدارس عمدتاً با گل ولای پر شوند، اظهار نمود: تخریب مدرسه كمتر اتفاق افتاده است.
1398/02/08
11:26:37
5.0 / 5
5045
تگهای خبر: آموزش , مدارس , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه