شمار كلاس های درس با تجهیزات گرمایشی غیراستاندارد به ۷۰ هزار رسید

شمار كلاس های درس با تجهیزات گرمایشی غیراستاندارد به ۷۰ هزار رسید

پروژه آسان: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به استانداردسازی سیستم های گرمایشی ۵۰ هزار كلاس درس دیگر، از وجود ۷۰ هزار كلاس درس غیرایمن به لحاظ تجهیزات گرمایشی آگاهی داد و اظهار داشت: مدارس باقی عموما در مناطقی هستند كه از زیرساخت های لازم چون گاز برخوردار نیستند.


مهراله رخشانی مهر در گفت و گو با ایسنا، آماری از اقدامات انجام شده برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی مدارس در سال قبل نمایش و اظهار نمود: شروع ایمن سازی مدارس به سال ۹۲ برمی گردد. در آن زمان از مجموع ۵۷۰ هزار كلاس درس، ۳۷۰ هزار كلاس درس غیرایمن داشتیم.
وی ادامه داد: در آن زمان حجم حوادث در آن دوره بیشتر بود و آتش سوزی مدرسه شین آباد هنوز از یادمان نرفته است. در سال ۹۲ از محل اعتبارات گاز، ایمن سازی مدارس آغاز شد و الان می توان اظهار داشت كه شمار مدارس ناایمن به ۱۳۶ هزار مورد كاهش پیدا كرده است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با اشاره به وجود ۱۳۶ هزار كلاس درس غیراستاندارد به لحاظ سیستم های گرمایشی و برنامه ریزی برای خرید و نصب بخاری های هرمتیك استاندارد برای ۵۰ هزار كلاس درس اظهار نمود: تا اسفند سال قبل قرارداد خرید ۹۰۰۰ بخاری منعقد و بخاری های هرمتیك نصب شدند و مابقی باز بتدریج انجام می شود.
رخشانی مهر افزود: بدین سان ۷۰ هزار كلاس درس با تجهیزات گرمایشی ناایمن باقی می ماند كه برای آنها باز در حال انجام برنامه ریزی هایی هستیم.
وی با توضیح این كه مدارس باقی عمدتاً در مناطقی هستند كه از زیرساخت های لازم چون گاز برخوردار نیستند اظهار داشت: بعنوان مثال در سیستان و بلوچستان، ۸۸۰۰ كلاس غیرایمن داریم؛ اینها در مناطقی هستند كه گازرسانی نشده و امكان استاندادسازی فراهم نبوده است. در این مناطق یا باید از سیستم تابشی استفاده نمائیم كه مصرف برق را به شدت بالا می برد یا باید همان بخاری های نفتی را مستقر نماییم كه ممنوع می باشد، به هر حال ناچاریم بین بد و بدتر، یكی را انتخاب نماییم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور افزود: سال قبل و پس از حادثه ای كه در مدرسه زاهدان رخ داد، بخاری پلار در مدارس، توزیع كردیم. وجود بخاری نفتی در كلاس درس ممنوع می باشد، اما ناچاریم تا زمانی كه گازرسانی انجام نشده حداقل بخاری های نفتی چكه ای را جمع آوری كرده و از بخاری پلار استفاده نمائیم كه استاندارد است و وقتی ضربه ای می خورد بلافاصله فتیله اش جمع شده و خاموش می شود.
رخشانی مهر در ادامه با اشاره به اینكه امسال در هر مدرسه ای كه علمك گاز تا آنجا رفته باشد، بخاری گازسوز نصب و بخاری های نفتی را جمع آوری می نماییم اظهار داشت: علاوه بر این باید یك كارآموزشی جدی باز برای آموزش ایمنی در مدارس صورت گیرد كه سال قبل مركز برنامه ریزی آموزش و پرورش آنرا اجرا و دوره ایمنی برای مدیران مدارس برگزار كرد. كادر مدرسه باید حتما با كپسول آتش نشانی و مواردی از این قبیل را آموخته باشند.1398/02/08
22:19:42
5.0 / 5
4333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه