احتمال كاهش دانش آموزان پناهنده افغانستانی در سال تحصیلی آتی

احتمال كاهش دانش آموزان پناهنده افغانستانی در سال تحصیلی آتی

به گزارش پروژه آسان رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه پیش بینی ما این است كه باید سال آینده تعداد كمتری دانش آموز اتباع داشته باشیم اظهار داشت: شنیده ایم كه تعدادی اتباع افغانستان كشور ما را به علت چالش های ارزی ترك كرده اند كه اگر خانواده خودشان را هم برده باشند طبیعی است كه باید سال تحصیلی آینده شاهد كاهش تعداد دانش آموزان پناهنده افغانستانی باشیم.


غلامرضا كریمی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به اینكه سال تحصیلی جاری با چه تعداد دانش آموز اتباع به آخر رسید؟ اظهار نمود: در سال تحصیلی جاری كاهشی در تعداد دانش آموزان در طول سال نداشتیم.
وی ادامه داد: حدود ۴۷۰ هزار دانش آموز پناهنده داریم كه در كنار دانش آموزان ایرانی مشغول به تحصیل هستند.
رئیس مركز امور بین الملل و مدارس خارج از كشور وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه پیش بینی ما این است كه باید سال آینده تعداد كمتری دانش آموز اتباع داشته باشیم اظهار داشت: شنیده ایم كه تعدادی اتباع افغانستان كشور ما را به علت چالش های ارزی ترك كرده اند كه اگر خانواده خودشان را هم برده باشند طبیعی است كه باید سال تحصیلی آینده شاهد كاهش تعداد دانش آموزان پناهنده افغانستانی باشیم.
كریمی افزود: البته استراتژی ما همانند سال های گذشته طبق دستور مقام معظم رهبری و تصمیم دولت خواهد بود و امكان تحصیل را برای همه كودكان لازم التعلیم شامل مجوز دار و غیرمجوز دار فراهم می نماییم.
وی درباره وضعیت دانش آموزان اتباع در مناطق سیل زده هم اظهار داشت: مدرسه ویژه اتباع در مناطق سیل زده نداشتیم، اما دانش آموزان پناهنده در مدارس عادی داشته ایم كه كمیساریای عالی پناهندگان دارد حمایت هایی را برای این منظور انجام می دهد.1398/02/20
13:12:06
5.0 / 5
4413
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه