مدیر كل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل:

۷۰۰ واحد آموزشی غیردولتی اردبیل سیستم گرمایشی غیراستاندارد دارند

۷۰۰ واحد آموزشی غیردولتی اردبیل سیستم گرمایشی غیراستاندارد دارند

پروژه آسان: مدیر كل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی انجام شده تا دو سال آینده تمام مدارس استان اردبیل به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز خواهند شد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دولت لطفی در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دولت در سال های اخیر منابع كلانی را برای استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس اختصاص داده كه اگر این تخصیص ها تا دو سال آینده ادامه پیدا كند ما هیچ مدارس غیراستاندارد از نظر سیستم گرمایشی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینكه به هیچ وجه به مدارس غیرانتفاعی فاقد تجهیزات و امكانات گرمایشی استاندارد مجوز فعالیت عرضه نمی گردد، تصریح كرد: تمامی مدارس غیردولتی موظف می باشند ظرف یك سال آینده سیستم گرمایشی خویش را استاندارد كرده تا شاهد وقوع حوادث ناگوار در این عرصه نباشیم.

مدیر كل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: هر چند صاحبان برخی واحد آموزشی غیردولتی در این زمینه مقاومت می كنند اما ما آماده تحویل بخاری های هرمتیك به مدارس هستیم تا به سهولت و راحتی از این سامانه گرمایشی در مدارس استفاده گردد.

لطفی با اشاره به اینكه تعداد كمی از مدارس غیردولتی به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده اند، اظهار داشت: همچنان از ۹۱۷ مدرسه غیردولتی و پیش دبستانی استان بیشتر از ۷۰۰ واحد سیستم گرمایشی غیراستاندارد دارند كه باید هر چه سریع تر این واحدهای آموزشی به سیستم گرمایشی مناسب مجهز شوند.

در این نشست رئیس هیئت مؤسسان مدارس غیردولتی استان اردبیل اظهار داشت: ما لزوم استانداردسازی فضاهای آموزشی غیردولتی را بعنوان یك امر مسلم قبول داریم اما مشكلی كه در این زمینه وجود دارد اینكه صاحبان این واحدهای مسكونی كه اغلب واحد خویش را به مدارس اجاره داده اند حاضر به تجهیز این واحدها به سیستم گرمایشی استاندارد نیستند و قصد هزینه كرد در این زمینه را ندارند.

نوعی اقدم بیان كرد: در كنار عرضه مهلت دو سه ساله باید تسهیلات ارزان قیمت به مؤسسان واحدهای آموزشی غیردولتی عرضه شود تا از راه این ابزارهای تشویقی زمینه تجهیز این مدارس به سیستم گرمایشی مناسب فراهم آید.

وی با اشاره به اینكه عمده این مدارس استیجاری و در یك فضای كوچك و محدود اداره می شود، خاطرنشان كرد: البته بخشی از این مدارس غیردولتی از بخاری های گازی استفاده می نمایند كه به راحتی این بخاری ها قابلیت تبدیل گشته به بخاری های هرمتیك را دارند.

نوعی اقدم اضافه كرد: ما انتظار داشتیم آموزش و پرورش آمار دقیق مدارس فاقد تجهیزات گرمایشی استاندارد را احصاء كرده و در جلسه شورای آموزش و پرورش عرضه كند كه در این زمینه ما هم اطلاعات مورد نظر را در اختیار شورای آموزش و پرورش قرار می دهیم تا تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

وی به قانون صریح بهره مندی مدارس از انشعابات مجانی آب، برق و گاز اشاره و تصریح كرد: بر مبنای ماده ۱۹ قانون مدارس غیردولتی هم در برخورداری از كلیه تخفیفات، ترجیحات و معافیت های مالیاتی و عوارض در حكم مدارس دولتی هستند اما این قانون در استان اردبیل متأسفانه نادیده گرفته شده است.

نوعی اقدم اضافه كرد: نباید تفكیكی بین مدارس دولتی و غیردولتی در بهره مندی از برخی مزایا و تسهیلات قائل شد بلكه لزوم دارد این مجموعه ها را به شكل یكپارچه در نظر گرفته و حمایت های قانونی را انجام دهیم.

وی به تراكم دانش آموزی در مدارس اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: برای توسعه فضای دانشگاه فرهنگیان از لحاظ كلاس درس و خوابگاه بهتر است به جای مدارس از فضای دانشگاه ها استفاده گردد چون كه در شرایط كنونی فضای خالی در دانشگاه های استان به علت پذیرش كم دانشجو مهیاست تا دانشگاه فرهنگیان از این ظرفیت استفاده كنند.

منبع:

1398/03/03
22:47:09
5.0 / 5
4389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه