وزیر آموزش و پرورش:

سرانه آموزشی ۱۰ استان پایین تر از متوسط كشوری است

سرانه آموزشی ۱۰ استان پایین تر از متوسط كشوری است

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: حدود ۳۰درصد مدارس در سراسر كشور نیازمند ایمن سازی و بازسازی است؛ همینطور سرانه آموزشی ۱۰استان كمتر از متوسط كشوری است.


به گزارش خبرنگار ایسنا، محسن حاجی میرزایی بامداد امروز در جلسه شورای آموزش و پروش استان قم كه در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، عنوان كرد: آموزش و پروش از چند مشكل اساسی رنج می برد كه مساله نیروی انسانی، منابع مالی و فضای آموزشی از عمده مشكلات است؛ در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده است ولی همچنان مشكلات برقرار است.
وی اضافه كرد: حدود ۳۰درصد مدارس در سراسر كشور نیازمند ایمن سازی و بازسازی است؛ همینطور سرانه آموزشی ۱۰استان كمتر از متوسط كشوری است كه در تلاش هستیم فضای آموزشی این استان ها ارتقا پیدا كند.
وزیر آموزش و پرورش بیان كرد: رویكرد در استان هایی مانند قم كه بیشتر دانش آموزان در شهر مستقر هستند، ایجاد مدارس متوسط و بزرگ است كه تعداد بیشتری دانش آموز را پوشش دهد تا هم از نیروهای بهتری بتوانیم استفاده نماییم و هم فضای رقابتی بهتری بین دانش آموزان شكل بگیرد.
وی افزود: در سال جاری، حدود ۱۰۸هزار كلاس در سطح كشور، نیروی انسانی كافی در اختیار نداشت كه به طرق مختلف این كسری را تامین كردیم ولی این روش ها مطلوب نمی باشد و باید تلاش نماییم تا استاندارد نیرو رعایت شود؛ همینطور باید تمركز خیرین و مساعدت های آنها به سمت تجهیز هنرستان ها و پژوهش سراهای دانش آموزی سوق داده شود تا در این زمینه شاهد وضعیت بهتری در كشور باشیم.
حاجی میرزایی خاطرنشان كرد: بودجه آموزش و پرورش در سالیان گذشته با مشكلاتی مواجه بوده است كه بر بخش های مختلف اثرگذاشته است و امیدواریم با اصلاح بودجه در سال ۹۹، شاهد وضعیت بهتری باشیم.
وی افزود: با پیگیری های انجام شده، قسط اول مطالبات آخر خدمت بازنشستگان پرداخت شده است و بزودی قسط بعدی هم پرداخت می شود كه در این خصوص اعتبارات لازم تامین شده است.
وزیر آموزش و پرورش اظهار نمود: با عنایت به اینكه روند نیروی انسانی با نزدیك شدن به سن بازنشستگی، روند نزولی است، لازم است كه در این خصوص اقدامات مناسب صورت گیرد تا با مشكل نیروی انسانی ماهر مواجه نشویم.
وی تصریح كرد: حق آموزش یك حق همگانی است و باید همه افراد جامعه از از آموزش با كیفیت بهره مند شوند بنابراین در این خصوص اقدامات و طرح های انجام گرفته است تا همه دانش آموزان از یك سطح كیفی متناسب بهره مند شوند.
حاجی میرزایی تصریح كرد: با عنایت به آمارهای عرضه شده، نگرانی هایی در مورد شیوع صدمه های اجتماعی وجود دارد و نیاز است در این خصوص اقدامات مناسب علی الخصصوص در استان قم كه دارای جایگاه بالایی در جهان اسلام است، صورت گیرد تا شاهد وضعیت بهتری در مدارس باشیم.
وی اظهار داشت: تنها آموزش و پرورش قدرت بازدارندگی دانش آموزان از مبتلا شدن به صدمه های اجتماعی را دارد و باید این مورد مورد توجه قرار بگیرد و در این خصوص نیاز است كه نگاه به اموزش و پرورش یك نگاه سرمایه ای باشد؛ نگاه به مهارت ها و توانمندی دانش آموزان بسیار مهم و مورد تاكید است تا دانش آموز پس از خروج از مدرسه بتواند با مهارت هایی كه كسب كرده، از مبتلا شدن به صدمه های اجتماعی مصون بماند.1398/07/04
13:36:46
5.0 / 5
4293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه