بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم كنكور آزمایشی مجانی برگزار می نماید

بنیاد مستضعفان برای دانش آموزان محروم كنكور آزمایشی مجانی برگزار می نماید

به گزارش پروژه آسان بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت برابری تحصیلی میان دانش آموزان سراسر كشور در ۳۲۷ منطقه محروم كنكور آزمایشی برگزار می نماید.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، این بنیاد در جهت ایجاد فرصت برابر آموزشی برای دانش آموزان مناطق محروم كشور در راهیابی به مراكز آموزش عالی در ۲۲ استان و ۳۲۷ منطقه محروم كنكور آزمایشی برگزار می نماید.

در این طرح علاوه بر برگزاری كنكورهای آزمایشی جهت آمادگی دانش آموزان این مناطق برای ورود به دانشگاه برخی اقدامات دیگر، چون برگزاری كلاس های تقویتی، اهدای بسته های كمك آموزشی، نصب نرم افزارهای آموزشی و ارسال مجلات علمی در دستور كار قرار می گیرد.

بنا براین گزارش در سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۱۷۰ هزار دانش آموز در چارچوب ۳۷۵۰ آموزشگاه در آزمون های كمك آموزشی بنیاد علوی در سراسر كشور شركت كرده اند.

موسی برزگری، معاون بنیاد مستضعفان اظهار داشت: این طرح تاثیر بسزایی در افزایش آمار قبولی دانش آموزان مناطق هدف در ورود به مراكز آموزش عالی داشته است به صورتی كه در سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۳۸۷ نفر از شركت كنندگان در آزمون های علوی در رشته ریاضی، ۱۰۲۳ نفر در گروه تجربی و ۳۲۷۱ نفر هم در گروه انسانی به دانشگاه های برتر كشور راه یافته اند.
ایشان در ادامه اضافه كرد: بخش قابل توجهی از دانش آموزانی كه در كنكورهای آزمایشی بنیاد مستضعفان در مناطق محروم شركت كرده اند و به دانشگاه راه یافته اند، در رشته هایی پذیرفته شده اند كه از مقبولیت بیشتر و آینده شغلی بهتری برخوردار می باشند. در ضمن بیشتر از 8000 نفر از شركت كنندگان مناطق محروم هم در سایر دانشگاه ها پذیرفته شده اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، گفتنی است بنیاد مستضعفان در فاصله سال های ۸۶ تا ۹۸ بیشتر از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار جلد كتاب كمك آموزشی در بین دانش آموزان مناطق محروم توزیع كرده است.1398/07/07
19:01:16
5.0 / 5
4261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه