غیبت دانش آموزان و معلمان شركت كننده در مراسم اربعین موجه است

غیبت دانش آموزان و معلمان شركت كننده در مراسم اربعین موجه است

پروژه آسان: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اعلام نمود كه طبق هماهنگی با وزیر آموزش و پرورش و تاكید خود ایشان در همكاری و همراهی سفر معنوی به كربلای معلی در روزهای اربعین، قرار بر این شده است كه مدیران غیبت دانش آموزان و فرهنگیانی كه به راهپیمایی اربعین می روند رادر این یك هفته موجه تلقی كنند.


علیرضا كاظمی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه مراسم و راهپیمایی اربعین یك برنامه ملی و بین المللی در رابطه با جهان اسلام بوده و بعنوان بزرگترین اجتماع سیاسی، اجتماعی و عبادی جهان اسلام مطرح است اظهار نمود: نگاه ما به این امر یك نگاه تربیتی است و همچون بزرگترین موقعیت های تربیتی برای دانش آموزان به حساب می آید كه ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، دینی، ایمانی، معنوی، عرفانی و ولایی دارد.
وی ادامه داد: مراسم اربعین یكی از بهترین برنامه ها برای گره خوردن و گره زدن دانش آموزان با ائمه اطهار بخصوص اباعبداله الحسین(ع) است و تشكل های دانش آموزی تمهید مقدمات مختلفی برای این برنامه عظیم را شروع كرده اند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همه دانش آموزان و همكاران فرهنگی را به حضور در مراسم راهپیمایی اربعین ترغیب و اظهار نمود: از موكب هایی كه تشكل های دانش آموزی در داخل خاك جمهوری اسلامی و خاك عراق در راه پیاده روی برپا می كنند حمایت می نماییم. تشكل ها برنامه های خوبی دارند و تمهید مقدمات كرده اند.
كاظمی افزود: هر سال دانش آموزان زیادی از سراسر كشور در این مراسم بزرگ شركت می كنند. یكی از نگرانی هایی كه مدیران، معلمان و دانش آموزان ما دارند این است كه تكلیف غیبت آنها از كلاس درس چه می شود؟. طبق هماهنگی با وزیر آموزش و پرورش و تاكید خود ایشان در همكاری و همراهی با این سفر معنوی، قرار بر این شده است كه مدیران غیبت دانش آموزان را در این یك هفته موجه تلقی كنند.
وی اضافه كرد: ازاین رو دانش آموزان با هماهنگی والدین می توانند با آرامش خاطر در مراسم اربعین حضور یابند و قول می دهند كه با همت بلندشان، عقب ماندگی های درسی در این یك هفته را بعد از بازگشت جبران كنند. علاوه بر این از مدیران مدارس می خواهیم كه غیبت همكاران را هم با عرضه مدارك و مستندات، موجه تلقی كنند. معلمانی كه در مراسم اربعین حضور می یایند هم یقینا پس از برگشت برنامه هایی برای جبران عقب افتادگی ها خواهند داشت.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مدیران مدارس همكاری لازم را خواهند داشت و برای جبران این غیب یك هفته ای تدابیر لازم را خواهند اندیشید اظهار داشت: همكاران فرهنگی و دانش آموزان هیچ نگرانی درباره غیبت از كلاس نداشته باشند.1398/07/12
20:31:20
5.0 / 5
4489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه