حسن بیگی: فرهنگیان نیاز به تصمیم قاطعانه در سوژه تبدیل وضعیت دارند

حسن بیگی: فرهنگیان نیاز به تصمیم قاطعانه در سوژه تبدیل وضعیت دارند

به گزارش پروژه آسان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص جوانگرایی اظهار داشت: جا دارد كه برخی از آقایان كه سن كهن دارند استعفا دهند تا هم دست مقام معظم رهبری را باز كنند و هم راه برای جوانان، دانشمندان و ولایتمدارها باز شود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، ابوالفضل حسن بیگی در نطق سالیانه خود در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریك هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: از صداوسیما كه امروز یك تنه در مقابل غول رسانه ای و امپراتوری غرب ایستاده است و مقابله می كند قدردانی می كنم كه خوشبختانه در همه مسیرها هم خداوند پیروزی را نصیب این ارگان مقدس كرده است.
وی در ارتباط با ابلاغ مقام معظم رهبری در خصوص اینكه جوانگرایی باید در داخل كشور صورت گیرد، اظهار داشت: متاسفانه این روزها شاهدیم تعداد خیلی از عناصر سن كهن دارند و در این سن كهن چندین مسئولیت را در كشور بر عهده دارند. اطلاع داریم حوزه های علمیه بالغ بر ۵ هزار نفر جمعیت جوان و طلبه فاضل و مجتهد تربیت كرده اند كه همگی با انگیزه هستند و امروز جا دارد كه برخی از این آقایان استعفا دهند تا هم دست مقام معظم رهبری را باز كنند و هم در جاهای دیگری كه هستند راه برای جوانان، دانشمندان و ولایتمدارها باز شود.
نماینده مردم دامغان ضمن تشكر از دولت و رئیس جمهور اظهار داشت: سپاسگزارم كه در صحن سازمان ملل با صدای رسا صدای بلند ملت را به گوش جهانیان رساند و اعلام نمود كه جایگاه فقاهت و مرجعیت از سازمان ملل بالاتر است برای اینكه حكم شرعی بالاتر از همه حكم هاست. همین طور در این زمینه شاهدیم كه جهان و ملت ها پذیرفتند كه حكم مرجعیت حكم قابل تغییر نیست و جمهوری اسلامی به دنبال بمب اتمی نبوده و به دنبال استفاده صلح آمیز می باشد.
حسن بیگی در تذكری دیگری خطاب به دولت اظهار نمود: همه می دانند بازنشستگان شرایط بسیار سختی دارند همچون بازنشستگان نیروهای مسلح و خصوصاً بازنشستگان سپاه پاسداران اسلامی و بخصوص نیروهایی كه در دوران دفاع مقدس در خط مقدس جبهه جنگیدند و امروز وقتی كه بازنشسته می شوند سال ها طول می كشد تا پاداش اختتام خدمت این عزیزان پرداخت گردد.
وی در تذكری خطاب به وزیر آموزش و پرورش داشت و اظهار داشت: همانگونه كه امروز در فراكسیون ولایی اعلام شد، نیازهای زیادی وجود دارد و از طرفی فرهنگیان نیاز به تصمیم قاطعانه و بزرگی هم در سوژه پاداش و هم در سوژه تبدیل وضعیت دارند.
نماینده مردم دامغان اضافه كرد: باید معلم دلگرم شود برای اینكه همواره مقام معظم رهبری به این ارگان و انسان های پاك عنایت ویژه دارند.
حسن بیگی همین طور در تذكر دیگری به دولت اظهار داشت: برخی از عناصری در دولت كه مسئولیتی هم ندارند و تحت عنوان مشاور سخنانی را به زبان می آورند؛ این سخنان موجب زلزله ای در مسائل اقتصادی و سیاسی داخل كشور می شود. با كمال تاسف ما شاهدیم با این موضع گیری ها گاهی به شكلی به مملكت ما لطمه وارد میكند و سخنان آنها همواره مورد استفاده دشمنان انقلاب اسلامی قرار می گیرد. هر چند اینها اعلام كنند ما كاره ای نیستیم؛ از آنجایی كه در كنار رئیس جمهور بعنوان مشاور قرار دارند با سخنان ناصوابشان موجب می شوند كه صدماتی به دولت و نظام جمهوری اسلامی وارد كنند.
وی اشاره كرد: پس از گذشت چهار دهه از عمر پربركت مجلس شورای اسلامی بعضی چگونه برای دفاع از حزب، گروه و شخصیت خودشان گاهی به مجلس شورای اسلامی حمله می كنند، مجلسی كه امام می فرماید در راس امور است و مقبولیت و همین طور مشروعیت نظام جمهوری از مجلس شورای اسلامی گرفته می شود. مجلسی كه امام (ره) می فرماید فضایل و خانه ملت است و مجلسی كه مقام معظم رهبری همیشه می فرمایند كه این مجلس خانه و امید ملت است. مجلس باید برای دیگر قوا و مسئولین ریل بگذارد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: گاهی اوقات شاهد می باشیم كه انتقادهای سوزنده ای به مجلس شورای اسلامی می شود و طی ۴۰ سال قبل هم شاهد بوده ایم، البته اگر یك مرجع تقلید، عالم دینی و فرد فاضلی به مجلس انتقاد كند همواره نقد او عادلانه، دلسوزانه و در جهت انقلاب اسلامی و پیروزی خون شهدا بوده و در جهت تقویت همه ارگان های انقلاب است.
حسن بیگی با اشاره به اینكه امروز مقاومت نگاهش به مجلس شورای اسلامی و ایران است، اظهار داشت: مشاهده می نماییم كه یك منبری به جهت اینكه در آینده او نیز نماینده شود آنگونه به مجلس می تازد و مایه تاسف است كه بعضی افراد سكوت می كنند. لازم است در همین جا بگوییم كه مشاهده كردیم كه كسانی در مجلس سوم تا مجلس نهم اینگونه نقد می كردند و خواستند قهرمان شوند ولی امروز لندن نشین و غرب نشین هستند و همواره جمهوری اسلامی را وارونه معرفی می كنند.
او در آخر نطق خود اظهار داشت: امیدواریم كه علمای تقلید ما به كمك مجلس بیایند تا بتوانیم همگی حافظ خون شهدا بوده و در آینده حامی مقاومت و پیروزی اسلام باشیم.
منبع:

1398/07/16
15:12:15
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه