خدمات ویژه اورژانسی برای رفتارهای پرخطر دانش آموزی

آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

آغاز فعالیت یاریگران زندگی در مدارس از مهر امسال

به گزارش پروژه آسان وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر از آغاز سال تحصیلی جاری، طرح یاریگران زندگی را در چارچوب تفاهمنامه مشتركی كلید زده اند؛ بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال بودجه برای این طرح درنظر گرفته شده و ۱۰ درصد از كل مدارس دوره متوسطه اول مجری آن خواهند بود.


مسعود شكوهی در گفتگو با ایسنا، مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل صدمه های اجتماعی آموزش و پرورش جزئیات اجرای طرح یاریگران زندگی و روند همكاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر را تشریح و اظهار نمود: طرح یاریگران زندگی با هدف استفاده از ظرفیت تمامی تشكل های دانش آموزی جهت جلوگیری از رفتارهای پرخطر و صدمه های اجتماعی بخصوص اعتیاد از مهرماه به تمامی استان ها جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
وی ادامه داد: برای تسریع در پاسخ دهی سریع و بموقع به مراجعین اورژانسی در حوزه رفتارهای پرخطر در تمامی هسته ها و مراكز مشاوره خدمات ویژه عرضه می شود.
مدیركل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در مقابل صدمه های اجتماعی آموزش و پرورش به اهداف این طرح اشاره و اظهار نمود: كانون یاریگران زندگی، بخشی از كلان برنامه «یاریگران زندگی» است. در اجرای برنامه های فرهنگی جلوگیری از صدمه های اجتماعی، بخصوص «جشنواره نوجوان سالم» و «هفته مبارزه با اعتیاد و صدمه های اجتماعی»، یك بخش ویژه برای مشاركت «كانون یاریگران زندگی»، شامل ابتكارات و دستاوردهای این كانون ها، اختصاص داده می شود.
شكوهی افزود: در این طرح، مشاركت اجتماعی دانش آموزان، بعنوان قطب بخش «جامعه محور»، طرح «همیار مشاور» بعنوان قطب بخش رصد و مداخله طرح و طرح های «آموزش و توانمندسازی» در تفاهمنامه همكاری با ستاد مبارزه با موادمخدر بعنوان قطب آموزش و توانمندسازی اعضای كانون یاریگران زندگی، در مدارس مجری طرح اجرا می شود.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه هسته های مشاوره بعنوان تخصصی ترین ظرفیت آموزش و پرورش با داشتن بیشتر از ۱۲۰۰ عضو متخصص در حوزه های مختلف روانشناختی عرضه خدمات می كنند اظهار داشت: بدین منظور و در جهت اجرای مطلوب طرح تحولی نماد، نسبت به تجهیز سخت افزاری و نرم افزاری ۷۵۰ هسته و مركز منطقه ای اقدام و پایش انجام شده كه در آموزش و پرورش از نوع غربالگری جهت نیازهای آموزشی دانش آموزان است و جنبه راهنمایی و پیشگیرانه دارد، همینطور متناسب با نیاز مخاطبان برنامه های آموزشی و مداخله ای موثر عرضه می شود.1398/08/03
22:38:38
5.0 / 5
4226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه