نبض پیشرفت جامعه در مدارس می زند

نبض پیشرفت جامعه در مدارس می زند

به گزارش پروژه آسان وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه آینده به دستان دانش آموزان رقم می خورد اظهار داشت: مدرسه اصلی ترین كانون آماده سازی دانش آموزان جهت زندگی است و باید توجهات معطوف به مدرسه ها بشود. تربیت در مدرسه اتفاق می افتد و دستاوردهای ما محصول توانمندی های جامعه است كه آن هم در مدرسه شكل می گیرد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین افتتاحیه كشوری ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای كه در مدرسه شهدای پاسداران منطقه ۴ آموزش و پرورش انجام شد با اشاره به اینكه امروز دولتمردان تلاش می كنند بهبود وضعیت جامعه را رقم بزنند اظهار داشت: هر روز پروژه هایی افتتاح می شوند و قدم هایی در عرصه های مختلف برداشته می شود، اما نبض پیشرفت در همین مدرسه ها می زند.
وی با اشاره به اینكه آینده به دستان دانش آموزان شكل می گیرد اظهار داشت: مدرسه اصلی ترین كانون آماده سازی دانش آموزان جهت زندگی است و باید توجهات معطوف به مدرسه ها بشود. تربیت در مدرسه اتفاق می افتد و دستاوردهای ما محصول توانمندیهای جامعه است كه آن هم در مدرسه شكل می گیرد.
وزیر آموزش و پرورش اضافه كرد: طبق تاكیدات سندتحول بنیادین همه وجوه تربیت كه یكی از آنها " زیستی و بدنی" و به عبارتی تحرك و شادابی و نشاط است باید توامان رشد كنند.
حاجی میرزایی با اشاره به اینكه ورزش برای ما اهمیت زیادی از حیث سلامت، نشاط و شادابی دارد اظهار داشت: به سبب شرایط عمومی همه جوامع با كم تحركی روبروییم و ورزش عرصه ای است كه به جنگ كم تحركی می رود. ورزش بعنوان یكی از جذاب ترین محورهای مورد علاقه همه جامعه مطرح است و مدرسه می تواند كانون اصلی آن باشد.
وی ادامه داد: تنها دستاورد ورزش جسم سالم و با نشاط نیست. امروز در جامعه شناسی ورزش این باور وجود دارد كه ظرفیت اجتماعی، بلوغ اجتماعی، كار گروهی، پشتكار، تمرین پیروزی و شكست در سایه ورزش محقق می شود. ورزش می تواند به رشد منش های پهلوانی و اخلاق جوانمردی و دیگر بركات معنوی كمك نماید. ورزش همان مقدار برای ما اهمیت دارد كه آموزش های علمی، سیاسی، اقتصادی و فناورانه دارد.
منبع:

1398/08/18
17:52:06
5.0 / 5
4253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه