مصوبه نظام رتبه بندی معلمان ابلاغ گردید

مصوبه نظام رتبه بندی معلمان ابلاغ گردید

پروژه آسان: معاون اول رئیس جمهور تصویب نامه سوژه نظام رتبه بندی معلمان را برای اجرا ابلاغ نمود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، نظام رتبه بندی معلمان را تصویب كرد.
مطابق این تصویب نامه، رتبه بندی به مفهوم پروسه تعیین رتبه های پنج گانه معلمان بر طبق سنجش نظام مند صلاحیت ها و عملكرد آنان اطلاق می شود.
مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.
برمبنای نظام رتبه بندی، سنجش صلاحیت معلمان طبق شایستگی های عمومی، تخصصی و حرفه ای انجام می شود. شایستگی های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام بر طبق مقررات استخدامی مورد عمل، شایستگی های تخصصی شامل رشته، مدرك تحصیلی، دانش موضوعی در رابطه با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن و شایستگی های حرفه ای شامل اخلاق حرفه ای، توانایی ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (كاربردی و مسئله محور) بر طبق آزمون های الكترونیكی می شود.
مشمولان در صورت كسب صلاحیت ها و داشتن شرایط مربوط، می توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات سوژه این تصویب نامه برخوردار شوند.
هم چنین، به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی كه بر طبق ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را ستاندن نموده یا می نمایند، به ازای هر سال سابقه تجربی كه پس از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب نامه كسب می كنند مشروط بر اینكه امتیاز ارزیابی عملكرد سالانه آنان نیز كمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.
افزون بر این، به منظور نظارت بر حسن اجرای این تصویب نامه و شناخت مزایا، موانع و مشكلات مربوط، كارگروهی مركب از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، سازمان های برنامه و بودجه كشور و اداری و استخدامی كشور تشكیل می شود تا ظرف یك سال، بررسی ها و اقدامات لازم را انجام دهد و راهكارهای پیشنهادی را در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط بوسیله وزارت آموزش و پرورش به هیئت وزیران ارائه نماید.
گفتنی است، این تصویب نامه از تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۸ لازم الاجرا است.
منبع:

1398/09/17
21:18:22
5.0 / 5
4263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه