پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان

پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تخلفاتی در خصوص واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری اظهار داشت: با متخلفینی روبرو شده ایم كه مجوز مدرسه را واگذار می كنند. بعنوان مثال یك همكار فرهنگی كه حائز شرایط بوده آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آنرا به یك سرمایه گذار واگذار كرده است.


مجتبی زینی وند در گفتگو با ایسنا، با اشاره به تخلفاتی در خصوص واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری اظهار نمود: با متخلفینی روبرو شده ایم كه مجوز مدرسه را واگذار می كنند. بعنوان مثال یك همكار فرهنگی كه حائز شرایط بوده، آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آنرا به یك سرمایه گذار واگذار كرده است و آن سرمایه گذار هم انتظار سوددهی دارد.
وی ادامه داد: هرچند مدارس با عنایت به وضعیت اقتصادی كه از حیث اجاره، حق التدریسها، هزینه بیمه معلمان و غیره وجود دارد به سوددهی نمی رسند، اما متاسفانه آنها كه این اقدام را انجام می دهند نهایت دو سه سال كار می كنند و اگر هم مدرسه به دلیل تخلف تعطیل شوند برایشان چندان مهم نیست.
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی با اشاره به برخی مشكلات مدارس غیردولتی اظهار داشت: بعنوان مثال موسس باید ماهانه به ازای هر معلم حدود ۵۰۰ هزار تومان حق بیمه بپردازد. اجاره بها و نگه داری از تاسیسات و تامین تجهیزات مدرسه را هم در نظر بگیرید. علیرغم این مشكلات، مثلا یك فرد بازاری رفته مجوز تاسیس مدرسه را اجاره كرده و می خواهد پول فضای خوبی كه اجاره كرده بعلاوه سود آنرا از شهریه در بیاورد.
زینی وند افزود: یكی از برنامه های جدی ما برخورد با اینگونه موارد است. تخلفاتی داشته و حكم به توقف فعالیت مدرسه هم داده ایم. در آئین نامه اجرایی قانون تاسیس مدارس غیردولتی هم پیشنهاداتی برای تشدید برخورد با این مدارس داشته ایم.
وی درباره اجازه مجوز تاسیس مراكز یادگیری از راه دور هم اظهار داشت: یادگیری از راه دور سود زیادی ندارد و مشكلی كه الان داریم در مدارس غیردولتی است.1398/09/24
11:43:55
5.0 / 5
4233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه