در بسته خبری اجتماعی امروز پروژه آسان بخوانید

از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای كیك های آلوده

از جولان آلاینده ها در هوای تهران تا ورود نهادهای امنیتی به ماجرای كیك های آلوده

پروژه آسان: بازگشت آلاینده ها و همین طور بوی نامطبوع به هوای تهران، چك های برگشتی داروخانه ها، مردودی بیشتر از نیمی از خودرو های یورو 5 در آزمون تطابق، نقدهای وزیر آموزش و پرورش به تعلیم و تربیت، مشكلات درمان سوختگی، چالش فرسودگی اتوبوس های ناوگان حمل و نقل عمومی و... عناوین بعضی از مهم ترین اخبار امروز تحریریه اجتماعی ایسنا هستند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، برخی از مهم ترین عناوین خبری تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یكشنبه _۲۴آذر ماه به دنبال می آید كه با كلیك بر روی تیتر خبرها می توانید به متن كامل آن دسترسی داشته باشید:
عبور از وضعیت آگهی در چالش فرسودگی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت
رئیس كمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اشاره كرد: امروز سوژه بهبود وضعیت اتوبوس ها از مرحله اهمیت گذشته و به یك گردنگیر تبدیل گشته است و این مطالبه به حق شهروندان تهرانی از ما و دولت می باشد.
بررسی مجدد تعیین مكان هایی برای اعتراضات عمومی در شورای شهر
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از ضرورت انتخاب فضاهای عمومی امن برای اعتراضات عمومی آگاهی داد.
درخواست عضو شورا از حناچی برای پیگیری نوسازی حمل و نقل در جلسات هیات دولت
عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از حناچی خواست كه در جلسات هیات دولت راهكاری برای پرداخت سهم دولت در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پیدا كند.
۱۸ مرگ به سبب آنفلوآنزا در هفته گذشته / كتمان واقعیت نداریم
رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن اعلام سیر نزولی بروز آنفلوانزا در كشور و تشریح اقدامات انجام شده در جهت كنترل آن، آخرین وضعیت بروز این بیماری را اعلام نمود.
۳۲هزار تهرانی متقاضی یارانه دولت برای بیمه سلامت
مدیركل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به آمار تهرانی های فاقد پوشش بیمه درمانی و ضرورت بازگشت هر چه زودتر افراد برای بیمه كردن خود، در عین حال اظهار داشت: در طرح پوشش الزامی بیمه سلامت، تابحال ۳۲هزار تهرانی متقاضی حمایت و یارانه دولتی هستند كه اسامی آنها برای ارزیابی وسع به وزارت رفاه ارسال شده است.
مشكلات جدی درمان سوختگی در كشور / نیاز دختران شین آباد به هزینه های میلیاردی
رئیس هیات مدیره انجمن پشتیبانی از بیماران سوخته با اشاره به اینكه سوختگی در ایران هشت برابر متوسط جهانی است، در عین حال از برخی بی توجهی ها به درمان سوختگی و مشكلات بیماران در این عرصه انتقاد نمود.
ورود نهادهای امنیتی به ماجرای كیك های آلوده / اقدامی هدف دار مقابل صنعت كیك و شكلات
وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت پیگیری پرونده كیك های آلوده با اشاره به اینكه خوشبختانه در این رابطه تا این لحظه مورد نامطلوبی از مسمومیت یا عارضه نداشتیم، اظهار داشت: این مساله یك بحث امنیتی است و وزارت بهداشت با همكاران امنیتی و اطلاعاتی در حال ردیابی شبكه های آن هستند.
مردودی ۵۰ درصد خودرو های یورو ۵ در آزمون تطابق تولید/تحریم و سوخت بهانه است
هرچند كه برمبنای قانون هوای پاك قرار بود امسال آخرین فرصت خودروسازان برای تولید و شماره گذاری خودرو های یورو ۴ باشد، اما روز گذشته شركت ایران خودرو پیش فروش چهار مدل از محصولات خودرا برای سال آینده آغاز كرد. این درحالیست كه بگفته دبیر كمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان محیط زیست، سوژه تحریم و نبود سوخت یورو ۵ بهانه خودروسازان است و البته هم اكنون نیز ۵۰ درصد خودرو های یورو ۵ در آزمون تطابق تولید مردود شده اند.
هوای تهران در ۱۷ ایستگاه، آلوده برای همه
بر طبق اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، از ۳۱ ایستگاه سنجش آلودگی هوا در هفت ایستگاه كیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در ۱۷ ایستگاه در شرایط ناسالم برای همه گروه هاست.
فرمان زندگی مشترك همچنان در دست «مردان»
بر طبق ماده ۱۱۳۳ قانون مدنی «مرد می تواند با رعایت شرایط مقرر در این قانون و با مراجعه به دادگاه، تقاضای طلاق همسرش را داشته باشد» و این یعنی به سبب مقرره فوق الان فرمان زندگی مشترك در دست مردان است. به همین دلیل معاونت امور زنان سال قبل لایحه ای را جهت اصلاح ماده ۱۱۳۳ در خصوص ساماندهی اختیار طلاق شوهر با هدف تحكیم خانواده و با عنایت به رویكرد قانون برنامه ششم توسعه در خصوص كاهش آمار طلاق و نیز عدالت جنسیتی تدوین و به دولت ارائه كرد، اما حالا كمیسیون اصلی دولت می گوید آمار و میزان طلاق هایی كه از طرف مردان درخواست می شود، چندان بالا نیست و چندان با مسئله حادی مواجه نیستیم.
آمار تكان دهنده از فقر خوراكی و پوشاك در ۳۲ شهرستان
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: برمبنای پژوهشی كه در سال ۹۶ از طرف كمیته امداد در ۳۲ شهرستان درباب فقر خوراكی و پوشاكی شروع شده، به اعداد تكان دهنده ای رسیده ایم.
بسته حمایت معیشتی مشمول عوارض و مالیات بر ارزش افزوده نمی شود
رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی با اشاره به اینكه مسئولان عالی رتبه اجرایی كشور رویكرد اصلی بودجه ۹۹ را جبران كاهش قدرت خرید مردم اعلام نموده اند، اشاره كرد: تبصره ۱۴ بودجه كه به سوژه هدفمندی یارانه ها اختصاص دارد، نقش كلیدی در موفقیت یا عدم موفقیت این رویكرد دارد و پس باید سوژه گفت و گوی عمومی قرار گیرد.
پدیده اجاره مجوز مدارس غیردولتی و برخورد با متخلفان
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تخلفاتی در خصوص واگذاری مجوز تاسیس مدارس غیردولتی با انگیزه تجاری، اظهار داشت: با متخلفینی روبه رو شده ایم كه مجوز مدرسه را واگذار می كنند. بعنوان مثال یك همكار فرهنگی كه حائز شرایط بوده آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آنرا به یك سرمایه گذار واگذار كرده است.
حاجی میرزایی: نقدهایی جدی به نظام تعلیم و تربیت داریم
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینكه آرمان ها و اهداف و در عین حال نقدهای جدی و موثری به نظام تعلیم و تربیت كنونی داریم، اظهار داشت: برای دستیابی به آرمان ها نیازمند پژوهش هستیم.
مسئولان آموزش و پرورش نباید مدرسه داری كنند
وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به اینكه وزارت آموزش و پرورش و مسئولان نباید مدرسه داری كنند، اظهار داشت: همین عامل است كه كیفیت آموزشی ما اینگونه است.
نتایج تحقیقات پلیس درباره كیك های آلوده بزودی اعلام می شود
فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: نتایج تحقیقات درباره كیك های آلوده بزودی اعلام می شود. وی امروز در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران عرصه نظم و امنیت با حضور در جمع خبرنگاران درباب ورود نیروی انتظامی به سوژه كیك های آلوده، اظهار نمود: نیروی انتظامی در این خصوص ورود پیدا كرده و به همراه وزارت بهداشت تحقیقات خودرا آغاز نموده است.
باید حرفه ای شدن را در ناجا توسعه دهیم
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه باید حرفه ای شدن را در ناجا توسعه دهیم، اظهار داشت: با عنایت به سرعت تغییرات در شیوه های ارتكاب جرم این مساله یك ملزوم است.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا در روز ۲۴ آذرماه ۹۸ و تا لحظه مخابره این گزارش، به شرح زیر است:
فردا هم مدارس استان تهران به جز ۲ شهرستان تعطیل شد
بدن روزانه به چه میزان آهن نیاز دارد؟
۱۸ مرگ به سبب آنفلوآنزا در هفته گذشته / كتمان واقعیت نداریم
چك های برگشتی داروخانه ها و افزایش آمار داروسازان زندانی
مردودی ۵۰ درصد خودرو های یورو ۵ در آزمون تطابق تولید/تحریم و سوخت بهانه است
منبع:

1398/09/25
14:31:23
5.0 / 5
4175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه