كاسب كاری با مجوز مدارس غیردولتی

كاسب كاری با مجوز مدارس غیردولتی

به گزارش پروژه آسان رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه مشكلی كه ما هم اكنون داریم مشكل مدارس مسئولان نیست بلكه چالش جدی آنجاست كه برخی مجوز خودرا اجاره می دهند و می خواهند كار تجاری كنند اظهار داشت: از حدود 40 تا 50 مدرسه متخلف امسال هیچ كدام مربوط به مسئولان نبود.


مجتبی زینی وند در گفت و گو با ایسنا، درباره نظارت بر مدارس غیردولتی منتسب به مسئولان و شخصیت های سیاسی اظهار نمود: مشكلی كه ما هم اكنون داریم مشكل مدارس مسئولین نیست بلكه چالش جدی آنجاست كه برخی مجوز خودرا اجاره می دهند و می خواهند كار تجاری بكنند.
وی ادامه داد: از حدود ۴۰ تا ۵۰ مدرسه متخلف امسال هیچ كدام مربوط به مسئولان نبود.
رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره روند برخورد با متخلفان در روزهای ثبت نام اظهار نمود: روزانه در شورای نظارت مركزی به پرونده هایی رسیدگی می نماییم كه شورای نظارت استان به آن حكم داده است. معمولا در هر جلسه بدون استثنا یكی دو مورد لغو مجوز، توبیخ و لغو مدیر داریم.
زینی وند در پاسخ به اینكه با عنایت به مشكلات اقتصادی و گرانی هایی كه خصوصاً در حوزه مسكن و اجاره بها اتفاق افتاده است؛ در خواست بازبینی در شهریه امسال مدارس از طرف موسسان داشته اید؟ اظهار داشت: مدارس به هیچ عنوان حق افزایش شهریه ندارند، برای اینكه توان مردم بیشتر از این نیست.
وی افزود: برای همین شهریه ای كه حالا در چارچوب الگو اعلام شده است نیز ۹۵ درصد اولیاء با سختی هایی مواجه اند. پنج درصد مدارس خاص هستند كه چندان برای اولیاء مهم نیست شهریه ۲ میلیونی چهار میلیون بشود و تعداشان محدود است. همین مدارس هم تخلف می كنند كه ما با آنها برخورد می نماییم اما مابقی نه تقاضای افزایش شهریه داشتند و نه ما اجازه افزایش شهریه دادیم. ضمن آنكه بخش زیادی از شهریه ها تبدیل به قسط شده برای اینكه اولیاء توان پرداخت شهریه را به صورت یكجا ندارند.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، وزیر آموزش و پرورش نیز در دومین نشست خبری اش كه نهم آذرماه انجام شد درباره اداره شدن مدارس گران غیردولتی كه منتسب به رجال سیاسی و شخصیت های مطرح و شناخته شده هستند اظهار داشته بود: نحوه تاسیس مدارس غیردولتی در قانون آمده و هركسی مجوز بگیرد، می تواند مدرسه دایر كند، می خواهد مسئول باش، می خواهد نباشد. با قانون تعارض منافع سوژه را كنترل می نماییم. به هر حال این كار غیرقانونی نیست. قانون حمایت می كند ما هم حمایت می نماییم اما موسسی تخلف كند برخورد می نماییم. حدود شهریه ها مشخص است. مدارس مختلفی در شورای نظارت بررسی می شوند و مسلط بر سوژه هستیم.
منبع:

1398/09/29
18:44:43
5.0 / 5
4256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه