مدیركل آموزش و پرورش استان:

نرخ رشد باسوادی كهگیلویه و بویراحمد ۶۴ درصد است

نرخ رشد باسوادی كهگیلویه و بویراحمد ۶۴ درصد است

به گزارش پروژه آسان، ایسنا/كهگیلویه و بویراحمد مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: نرخ رشد باسوادی این استان 64 درصد است.


"هادی زارع پور" ظهر پنجشنبه، ۲۸ آذر ماه در نشست خبری با خبرنگاران اضافه كرد: ۲۸.۸۶ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال مردان و زنان استان در سال ۱۳۵۵ باسواد بودند.
وی اظهاركرد: طبق آخرین سرشماری كشور در سال ۹۵ میزان باسوادی استان ۹۲.۷ درصد رسیده است كه الان پیش بینی می شود بالای ۹۳ درصد باشد.
مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینكه نرخ رشد سوادآموزی در استان ۶۴ درصد است، اشاره كرد: ۹۶.۱ درصد مردان و ۸۹.۴ درصد زنان استان باسواد هستند.
زارع پور اشاره كرد: نرخ رشد باسوادی زنان استان كهگیلویه و بویراحمد در ۴۰ ساله انقلاب ۷۴ درصد و نرخ رشد باسوادی مردان استان ۵۵درصد بوده است.
وی افزود: ۴۵۶۴ نفر برای دوره های مختلف سوادآموزی استان در سال ۹۸ ابلاغ گردیده است كه از این تعداد ۲۰۲۲ نفر در دوره سوادآموزی، ۱۱۶۹ نفر در دوره انتقال(عادی و رایانه) و ۱۳۷۳ نفر در دوره تحكیم هستند و تابحال ۸۳.۵ درصد از این میزان را تحت پوشش قرار داده ایم.
مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد عنوان كرد: در سطح استان ۱۸ مركز یادگیری محلی(۱۵ مركز غیردولتی، دو مركز دولتی و یك مركز مشاركتی) با هدف توانمندسازی و ایجاد فرصت یادگیری مادام العمر برای افراد بی سواد و كم سواد ایجاد و راه اندازی شده كه ۴۰ نوع مهارت همچون مهارتهای اساسی زندگی، اجتماعی، حقوق شهروندی و شغلی آموزش داده می شود.
زارع پور اشاره كرد: طرح خواندن با خانواده در دوره سواد آموزی و دوره انتقال برای ۲۱۶۹ نفر اجرا می شود.
وی با اشاره به حلقه های كتابخوانی تنها در دوره تحكیم برای۱۳۷۳ نفر اجرا می شود، اشاره كرد: طرح عملیاتی نماز كلید بهشت با همكاری ستاد اقامه نماز اجرا می شود طی سه سال اخیر در این دوره ۱۰ دقیقه آموزش نماز، احكام و قرائت به ۴۶۵۴ نفر داده می شود.
مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح توسعه سوادآموزی زنان و دختران عشایری در استان اظهار نمود: این طرح طی سال جاری با ۳۵۰ نفر آموزش دهنده برای ۳۵۰ نفر سوادآموز اجرا خواهد شد.
زارع پور اظهار داشت: همین طور طرح های مهارت های هفتگانه برای ۲۳۰ نفر، مسابقه پرسش مهر برای ۸۳۰ نفر و مسابقه كتابخوانی برای ۸۳۰ نفر سوادآموز استان اجرا می شود.
وی اشاره كرد: طرح شتاب بخشی ریشه كنی بی سوادی در شهرستان های كهگیلویه، بهمئی و لنده كه میانگین سواد در این شهرستان ها از میانگین استانی پایین تر است اجرا خواهد شد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، مدیركل آموزش و پرورش استان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: ۹۸ درصد كارهای سواد آموزی استان طی سال ۹۸ بوسیله ۱۲ موسسه و تشكل مردم نهاد طرف قرارداد انجام می شود.1398/09/30
20:05:06
5.0 / 5
4688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه