اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و محدودیت فعالیت ادارات بعداز ظهر امروز

اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و محدودیت فعالیت ادارات بعداز ظهر امروز

به گزارش پروژه آسان وزیر بهداشت با اشاره به اینكه تصمیم گیری در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از جانب رئیس جمهور به ستاد مقابله با كرونا واگذار شده است، اظهار داشت: امروز عصر هم تصمیماتی در این خصوص و هم اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی برخی شهرها نیز دریافت می شود و به اطلاع مردم می رسد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی با اشاره به اینكه اطلاعات ما در مورد بیماری و بیماری یابی بسیار به روز تر شده است، اظهار داشت: حالا نگرانی برای تعداد تخت های بیمارستانی نداریم و از جانب دیگر مردم ما با اطلاع رسانی های بیشتر همراه نظام سلامت هستند.
وی با تاكید بر اینكه روند بهبود و ترخیص بیماران مبتلا به كروناویروس با افزایش روبه رو بوده است، تصریح كرد: طبق اخباری كه امروز به دست بنده رسیده است حدود ۳۰ بیمار مبتلا به كروناویروس جدید در استان قم بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شده اند. این یك علامت خیلی خوب و دلگرم كننده است كه تعداد بیماران بستری در حال كاهش و تعداد افراد ترخیص شده هم افزایش داشته است.
وزیر بهداشت با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور در خصوص تحت كنترل درآمدن این بیماری واگیردار، اظهار نمود: ایشان تصمیم گیری در مورد بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را صراحتا به ستاد مقابله با كرونا واگذار كردند و امروز عصر هم تصمیماتی در این خصوص و هم اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی برخی شهرها هم دریافت می شود و به اطلاع مردم ایران خواهد رسید.
وی ادامه داد: بارها عرض كردیم ما سیستم قرنطینه بگونه ای كه در قرن های گذشته مطرح بود را بعنوان یك كار علمی نمی پذیریم اما قرنطینه خانگی به صورتی كه مردم با آگاهی خودشان بگونه ای در قرنطینه باشند و به سفر نروند بسیار حائز اهمیت می باشد.
نمكی یكی از علل وجود اضطراب از تعطیلی مدارس را افزایش سفرها خواند و خاطرنشان كرد: متاسفانه در این هفته مشاهده كردیم برخی بدون توجه به پیام های بهداشتی و درخواست های ما بازهم سفر داشتند و یا در مواردی سفر افزایش پیدا كرد. بعد از مشاركت میلیونی در بسیج ملی كنترل فشارخون بالا ما دریافتیم كه مردم بسیار هوشمندی داریم كه ضریب آگاهی بالایی هم دارند و انتظار داریم وقتی اعلام می نماییم قرنطینه شهری اعمال نمی نماییم، یعنی به خود مردم اعتماد كرده ایم و از آنها می خواهیم از سفر به سایر شهرها اجتناب كنند. حالا استان گیلان یكی از استان های آلوده ما است كه با افزایش سفرها باعث سنگین شدن كار همكاران ما در نظام سلامت می شوند. تعطیلی مدارس و دانشگاه در این شرایط به معنای سفر كردن نیست.
وی در مورد نحوه اطلاع رسانی وزارت بهداشت برای عدم سفر كردن مردم و پایبندی به نكات بهداشتی، اضافه كرد: ما از روزهای اول از راه سامانه اطلاع رسانی وزارت بهداشت آگاهی رسانی به مردم را آغاز كردیم و صدا و سیما هم با تاخیر به ما پیوست.
منبع:

1398/12/08
14:32:14
5.0 / 5
3936
تگهای خبر: اضطراب , بیمار , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه