زمان بازگشایی مدارس معین نمی باشد

زمان بازگشایی مدارس معین نمی باشد

به گزارش پروژه آسان معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش اظهار نمود: آموزش ها تا 20 فروردین برنامه ریزی شده است و امكان دارد سال تحصیلی تغییر كند و و یك ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علیرضا كمرئی، بامداد امروز در یك برنامه تلویزیونی، اظهار نمود: برای اولین بار پس از سال های جنگ تحمیلی با شبكه آموزش و سپس شبكه چهار، آموزش را از رسانه ملی آغاز كردیم و البته برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در روزهای تعطیلی مدارس از رسانه های مختلفی استفاده می نماییم.
وی با اشاره به اینكه تلویزیون یك رسانه مكمل است، اظهار داشت: حالا كه تعطیلی مدارس به ما تحمیل شده است باید وضعیتی ایجاد می كردیم كه دانش آموزان لطمه نبینند و تابحال در مدارس حدود ۷۰درصد محتوای آموزشی آموزش داده شده است و ۳۰درصد باقی مانده بوسیله آموزش تلویزیونی است.
كمرئی اشاره كرد: معلمان برای آموزش دانش آموزان بوسیله فضای مجازی هم اقدام نموده اند و بیش از ۱۸۲ درس در دوره متوسطه داریم كه البته حجم كار سنگین است و ۹۵درس تكراری داریم كه ۹۰ درس را در تلویزیون آموزش می دهیم.


زمان بازگشایی مدارس مشخص نیست
آموزش ها تا ۲۰ فروردین برنامه ریزی شده است


به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینكه ۱۰۰هزار دانلود فیلم آموزشی داریم، اشاره كرد: با توجه به این كه زمان بازگشایی مدارس معین نمی باشد، برای تداوم آموزش دانش آموزان برنامه ریزی می نماییم.
وی اشاره كرد: سلامت دانش آموزان برای ما اهمیت دارد و هم اكنون آموزش ها تا ۲۰فروردین برنامه ریزی شده است و هدف گذاری تا خردادماه را انجام داده ایم.


احتمال اختصاص یك ماه از تعطیلات تابستانی به امر آموزش
كمرئی با اشاره به اینكه در فرصت باقی مانده اگر مدارس باز شوند امكان مرور دروس توسط معلمان را داریم، اظهار داشت: درسخت ترین و بدترین شرایط امكان دارد سال تحصیلی تغییركند و یك ماه از تعطیلات تابستانی را به آموزش اختصاص دهیم.
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینكه خانواده ها نسبت به آزمون دانش آموزان نگرانی نداشته باشند، افزود: مدرسه محور آموزش های ماست و معلمان با همكاری دانش آموزان این فضا را شكل می دهند و به مرور آموزش ها توسط معلمان هر چند كوتاه مدت می اندیشیم.
معاون آموزش متوسطه وزیرآموزش و پرورش درانتها اظهار داشت: ابعاد مدیریتی كار در مدارس تعطیل نیست و مدیران قسمتی از جریان راهبری هستند كه برای پیشبرد برنامه ها باید حضور داشته باشند و البته حضور موثر مدیران و معلمان را مدنظر داریم كه گاهی نیاز به حضور فیزیكی آنهاست.

منبع:

1398/12/21
23:59:36
5.0 / 5
3410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه