ثبت سفارش كتب درسی به دو شیوه فردی و گروهی

ثبت سفارش كتب درسی به دو شیوه فردی و گروهی

به گزارش پروژه آسان ثبت سفارش كتب درسی دانش آموزان در پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و همینطور یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم از ۲۴ فروردین ماه شروع شده و تا ۲۳ خرداد ادامه دارد و امكان ثبت نام به دو شیوه فردی و گروهی وجود دارد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، در شیوه نامه ثبت سفارس كتاب های درسی آمده است كه مدارس موظف می باشند هرچه زودتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی كتاب های درسی دانش آموزان اقدام و از ارجاع دانش آموز یا اولیای او به كافی نت ها پرهیز كنند.
البته دانش آموزان و اولیای آنها در صورت تمایل می توانند از راه سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com نسبت به ثبت سفارش فردی اقدام نمایند. تحویل كتاب درسی هم از اداره آموزش و پرورش منطقه به مدرسه، برپایه سفارش های (فردی یا گروهی) انجام شده در سامانه خواهد بود.
بر طبق این شیوه نامه، به مدیران مدارس سفارش شده است كه از منوی «آمار فروش مدرسه» حتما تعداد دانش آموزان باقی مانده و بدون سفارش كتاب درسی را ملاحظه و نسبت به ثبت سفارش آنها اقدام نمایند.
همینطور دانش آموز یا اولیای وی صرفاً موظف به پرداخت هزینه كتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) بوده و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد.
به علت الكترونیك بودن فرایند فروش و توزیع كتاب های درسی، كنترل ثبت سفارش كتاب درسی دانش آموزان از راه سامانه امكان پذیر است؛ بنابراین درخواست عرضه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش كتاب درسی از دانش آموز یا اولیای دانش آموز ممنوع می باشد.
به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، محمدمهدی كاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی هم در اینباره اظهار داشت: دانش آموزان می توانند به دو صورت فردی یا گروهی و از راه سامانه www.irtextbook.ir ثبت نام خویش را انجام دهند. افراد باید با وارد كردن كد ملی و شماره سریال شناسنامه كتاب های درسی پایه تحصیلی خویش را ثبت سفارش كنند. در روش گروهی هم ثبت نام توسط مدیران مدارس انجام می شود.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه هم اكنون ثبت نام كتاب های درسی پایه دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم شروع شده است، اظهار داشت: ثبت نام برای این مقاطع تا ۲۳ خرداد ادامه دارد.1399/01/26
18:45:21
5.0 / 5
2964
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه