اخطار پلیس فتا نسبت به اعتیاد اینترنتی دانش آموزان در ایام كرونایی

اخطار پلیس فتا نسبت به اعتیاد اینترنتی دانش آموزان در ایام كرونایی

به گزارش پروژه آسان سرپرست اداره جلوگیری از جرایم سایبری مركز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای ناجا نسبت به اعتیاد اینترنتی دانش آموزان در شرایط كرونا اخطار داد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، سرگرد حامد محمدی سپاسی با اشاره به تعطیلی مدارس در روزهای انتشار کرونا و حضور بیشتر دانش آموزان در فضای مجازی اظهار داشت: به دنبال تعطیلی مدارس و در خانه ماندن دانش آموزان و یادگیری از راه دور و آنلاین شاهد افزایش استفاده از اینترنت و فضای مجازی از جانب دانش آموزان هستیم که این امر علاوه بر صدمه های جسمانی می تواند صدمه های روانی هم به دنبال داشته باشد که اعتیاد اینترنتی یکی از صدمه های روانی این امر است.
وی اضافه کرد: عدم کنترل زمان، تاثیر منفی بر دیگر بخش های زندگی، بی اهمیتی به گذر زمان، تمایل و علاقه شدید به چت و بازی های آنلاین، پناه بردن به اینترنت در هنگام بروز مشکلات، احساسات چندگانه، استرس و اضطراب و... از علائم اعتیاد اینترنتی است.
سپاسی افزود: زمانی که کودکان ما دو یا سه مورد از این علایم را از خود بروز دهند باید گفت در آستانه اعتیاد اینترنتی قرارگرفته اند، بنابراین داشتن برنامه برای محدودسازی استفاده آنها از اینترنت یک لزوم است.
به گفته سرپرست اداره جلوگیری از جرایم سایبری مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا، یادگیری از راه دور و آنلاین نباید بگونه ای باشد که تمام وقت دانش آموزان در فضای مجازی بگذرد، از این رو هم معلمان و هم خانواده های باید به این مورد توجه داشته باشند که این آموزش باید محدود به زمان مشخصی باشد، تا دانش آموزان باقی وقت خویش را در فضای حقیقی بگذرانند و به اموری بپردازند که ارتباطی با فضای مجازی نداشته باشد.
سپاسی خاطرنشان کرد: مثلاً ارسال سؤالات و پاسخ آنها نباید کاملاً آنلاین باشد، بلکه می توان سؤالات را برای آنها ارسال کرد و جواب را در چارچوب تصویر پاسخ داده شده بر روی برگه با خط خود دانش آموز درخواست نمود. این امر می تواند زمان استفاده کودکان از اینترنت را کم کند.
وی تاکید کرد: در این دوران نباید با عنایت به کرونا اعتیاد اینترنتی در دانش آموزان را نادیده گرفت، چونکه گرفتاری دانش آموزان به اعیتاد اینترنتی می تواند در آینده مشکلات جدی را برای والدین، سیستم آموزش و جامعه به باور آورد.
سرپرست اداره جلوگیری از جرایم سایبری مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا همینطور از رسانه ملی درخواست نمود در مورد اعتیاد اینترنتی دانش آموزان ورود جدی و خانواده ها را با این تهدید پنهان آشنا کند.1399/02/13
14:31:59
5.0 / 5
3157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه