ربیعی:

تصمیم جدید برای بازگشایی اماكن مذهبی و مراكز آموزشی گرفته نشده است

تصمیم جدید برای بازگشایی اماكن مذهبی و مراكز آموزشی گرفته نشده است

به گزارش پروژه آسان سخنگوی دولت اظهار داشت: از جانب نهادهای رسمی مثل حوزه علمیه قم فشاری برای بازگشایی اماكن مذهبی بر دولت نیست.


علی ربیعی سخنگوی دولت در پاسخ به پرسش ایسنا، درباره سوالی در خصوص تصمیم دولت برای بازگشایی اماکن مذهبی و آموزشی با اظهار نمود: ما از جانب نهادهای رسمی که متولی این کار هستند، مثل مدیریت حوزه علمیه قم فشاری نداشتیم. سپاسگزاری می نماییم از همکاری کاملی که با ما دارند؛ من فکر می کنم در تاریخ حمایت مراجع از تصمیماتی که متخصصین امر در این حوزه اتخاذ کردند بی نظیر بوده است. البته برخی ها هم در این عرصه اظهار نظر می کنند که هیچ مسئولیتی ندارند.
وی افزود: ما سفارش می نماییم افرادی که تریبون های رسمی دستشان هست اجازه دهند کارگروه های ذی ربط با فراغ بال و با آرامش تصمیم خویش را بگیرند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در پابوسی حضرت امام رضا (ع) مشتاق تر از دیگری است؛ بطور قطع اعضای دولت، اعضای ستاد ملی، اعضای کارگروه ها، کادر وزارت بهداشت و درمان که در این حوزه مشورت می دهند در بعضی مواقع بیشتر از مدعیان اشتیاقشان برای زیارت بیش تر است. خود دولت و رئیس جمهور در این حوزه حساسیت دارند.
وی ادامه داد: ما نمی توانیم در مورد زیارتگاه ها تصمیم بگیریم؛ چون فقط بحث زیارتگاه ها نیست که بگوییم همانجا را کنترل می نماییم. مسیر سفر، هتلداری، رستوران داری میان راه و مقصد، مسیر برگشت و دید و بازدیدها هم هست. مجموعه بزرگی است.
ربیعی با اشاره به اینکه مرجع اصلی تصمیم گیری در مورد بازگشایی مجدد اماکن مذهبی و آموزشی وزارت بهداشت است، اظهار داشت: از آقای اعرافی سپاسگزاری می کنم که بعنوان نماینده حوزه خودشان و نمایندگانشان در این جلسات مشارکت می کنند. با نظر هم، پروتکل های بهداشتی دریافت می شود و تصمیاتی که تابحال دریافت شده در مورد شهرهای سفید و مساجد بوده است.
وی اظهار داشت: در صورت گزارش های جدید و پروتکل های اطمینان بخش جدید، تصمیمات جدید را اعلام می نماییم.
بطور قطع این تصمیات جدید در جهت دیدگاه های کارشناسی وزارت بهداشت و مورد توافق نمایندگان رسمی نهادهای مسئول که در مورد جان مردم هم پاسخگو هستند گرفته می شود. افرادی هم هستند اظهار نظر می کنند، اما مسئولیتی در قبال جان مردم ندارند.

سخنگوی دولت در انتها در ارتباط با مراکز آموزشی هم اظهار داشت که هماهنگی های لازم میان دو وزارتخانه آموزش و پرورش و آموزش عالی با همکاری وزارت بهداشت انجام می شود، اما الان تصمیم جدیدی اتخاذ نشده است.1399/02/14
20:45:24
5.0 / 5
3076
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه