بازگشایی مدارس تهران از 27 اردیبهشت به مدت یك ماه برای رفع اشكال

بازگشایی مدارس تهران از 27 اردیبهشت به مدت یك ماه برای رفع اشكال

پروژه آسان: مدیركل آموزش و پرورش شهر تهران تمهیدات بازگشایی مدارس شهر تهران از ۲۷ اردیبهشت را اعلام نمود.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، عبدالرضا فولادوند در جمع خبرنگاران در اینباره اظهار نمود: بر مبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه مدارس به مدت یک ماه بازگشایی می شوند؛ این بازگشایی صرفاً برای دانش آموزانی است که از آموزش مجازی استفاده نکرده اند یا در امر تحصیل و مباحث درسی اشکالاتی دارند که می توانند برای رفع اشکال به مدرسه رجوع کنند.
وی اضافه کرد: حضور دانش آموزان در مدرسه شرایطی دارد؛ این حضور صرفاً داوطلبانه و باید با اطلاع اولیاء باشد. همینطور حضور همکارانی که بیماری های زمینه ای دارند الزامی نیست.

بازگشایی مدارس برای رفع اشکال و ابهام
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه کادر اجرایی مدرسه و دبیران هفته اول را باید حضور داشته باشند و به فراخور نیاز و رجوع دانش آموز حضورشان تداوم پیدا خواهد نمود و یا با تصمیم مدیریتی برای برگزاری آزمون های آخر سال برنامه ریزی می شود اظهار داشت: مدرسه برای عموم دانش آموزان باز نیست و صرفاً مخصوص دانش آموزانی است که از آموزش مجازی استفاده نکرده اند و یا نکات مبهم دارند که برای سوال از معلم رجوع می کنند.
فولادوند افزود: نیازی به حضور خانواده ها در مدرسه نیست. ما برای حضور دانش آموزان هم شرایط و پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در نظر گرفتیم که حتما باید رعایت شود.
وی درباره نحوه فعالیت دانش آموزان و فرهنگیان درون مدرسه در این یک ماه اظهار داشت: آموزش و پرورش از آغاز اسفندماه آموزش های مجازی خودش را شروع کرده و به تناسب درصد تحت پوشش در استان ها متفاوت بوده است. در شهر تهران به صورت رسمی ۸۰ درصد دانش آموزان را تحت پوشش داشتیم و برخی دانش آموزان به دلایلی در کلاس های مجازی شرکت نکردند که در اختیار نداشتن ابزار، اینترنت و... از این جمله است. این دانش آموزان می توانند به صورت حضوری از امکان رفع اشکال در مدرسه استفاده کنند. مدرسه همانند ساعت هفتگی عادی برقرار است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزان باید طبق روال درسی معمول طبق چارت کلاسی شان در مدرسه حضور یابند، زنگ تفریح و یا زنگ ورزش هم برقرار است؟ اظهار داشت: زگ ورزش یا زنگ تفریح که فاصله گذاری اجتماعی را به هم می زند حذف کردیم. مثلا بوفه های مدارس تعطیل می باشد و به هیچ وجه بوفه ها نباید باز شوند و مواد غذایی پس از ماه مبارک رمضان نباید خرید و فروش شود.

شورای مدرسه درباره نحوه آزمون های آخر سال و روند امتحانات تصمیم گیری می کند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر لزوم رعایت بهداشت فردی از جانب دانش آموزان اظهار داشت: لازم است دانش آموزان وسایل مورد نیاز را همراه داشته باشند، تاکید می کنم که همه دانش آموزان قرار نیست به مدرسه بیایند، بازگشایی مدرسه به قصد تجدید دیدار با همکلاسی ها نیست و صرفاً برای رفع اشکال است. هنوز خطر کرونا رفع نشده است.
وی اضافه کرد: در حال آماده شدن برای آزمون های آخر سال هستیم. اگر تقویم آموزشی و بودجه بندی کتاب هم به اتمام رسیده باشد، شورای مدرسه درباره نحوه آزمون های آخر سال و روند امتحانات تصمیم گیری می کند.

گندزدایی مدارس تا پنج شنبه این هفته
فولادوند درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در داخل مدارس اظهار داشت: دانش آموزان حتما در صورت رفتن به مدرسه به ماسک و دستکش مجهز باشند. امروز جلسه ای با روسای مناطق داشتیم و آنها را موظف کردیم که تا روز پنج شنبه ضدعفونی و گندزدایی مدارس صورت گیرد. هرچند مدارس ما حدود دو ماه بلااستفاده بودند. اما با عنایت به اعتباراتی که در اختیار مناطق قرار گرفته آنها را مکلف کردیم گندزدایی را تا پنج شنبه این هفته انجام دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: از طرفی مربیان بهداشت در مدرسه مسئولیت رصد پروتکل های بهداشتی را برعهده دارند. مدارسی که مربی بهداشت ندارند مدیر و معاونین موظف به رعایت پروتکل ها هستند.
وی در ادامه درباره نحوه اطلاع رسانی ها به مدارس و دانش آموزان اظهار داشت: در وهله اول روسای مناطق و مسؤلان روابط عمومی را ملزم کردیم که مدیران مدارس و دانش آموزان اطلاع رسانی کنند. با رسانه ملی مکاتبه کردیم تا در جهت بازگشایی بهینه مدارس به آموزش و پرورش کمک کنند. این مسائل به مدیریت کرونا کمک می نماید.
منبع:

1399/02/23
23:30:48
5.0 / 5
2406
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه