طرح شهاب به پایه نهم رسید

طرح شهاب به پایه نهم رسید

به گزارش پروژه آسان رئیس مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به طرح ملی شهاب كه سال جاری در پایه نهم مستقر شد، اظهار داشت: پوشش ۱۰۰ درصدی در پایه چهارم محقق شده و سه میلیون و ۹۰۰ هزار دانش آموز را شامل شده است.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، فاطمه مهاجرانی در نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با مدیران استارت آپ های آموزشی که در اردوگاه باهنر برگزار شد،
با اشاره به طرح ملی شهاب که سال جاری در پایه نهم مستقر شد، اظهار داشت: پوشش ۱۰۰ درصدی در پایه چهارم محقق شده و سه میلیون و ۹۰۰ هزار دانش آموز را شامل شده است.
وی ادامه داد: قرار بود افراد شناسایی شده در معرض آموزش و توانمندی هایی قرار بگیرند، اما حالا فقط آمار شناسایی ها بالا می رود. ما به دنبال تقویت این طرح هستیم و بستر فضای مجازی می تواند به این کمک نماید.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان به جشنواره جوان خوارزمی اشاره نمود و اظهار داشت: کمک به ادامه روند و به ثمر رسیدن طرح های برتر مهم می باشد. دانش آموزی سه یا چهار سال روی یک طرح کار می کند و در نهایت یک مشوق کنکور می گیرد. کمک به تجاری سازی و به سرانجام رسیدن طرح ها مهم می باشد.
مهاجرانی همینطور به برگزیدگان المپیادی اشاره و اظهار نمود: المپیادها قدمت سی و چندساله دارند، اما در چند سال گذشته افراد برتر در تهران و چند شهر دیگر متمرکز شده اند. چنانچه بتوانیم در جهت عدالت آموزشی از بستر فضای مجازی استفاده نماییم، می توانیم به جای خوبی برسیم.
وی ادامه داد: ایران با بیشتر از ۴۵ مدال طلا در رشته ریاضی در ۳۰ سال گذشته جزو کشورهای سرآمد علوم پایه در المپیادهاست. اگر درست کار نماییم و اکوسیستم را کامل نماییم می توانیم در جهت جذب و نگه داشت بچه ها موفق عمل نماییم.1399/03/18
13:57:31
5.0 / 5
2447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه