میانگین تراكم دانش آموزی در پایتخت ۳۲ نفر در هركلاس

میانگین تراكم دانش آموزی در پایتخت ۳۲ نفر در هركلاس

پروژه آسان: مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به راه اندازی طرح «آجر به آجر» برای ترویج فرهنگ سازی و جمع آوری كمك های مالی خرد مردم، اظهار داشت: استان تهران در عین حال كه بیشترین تعداد دانش آموزان كشور را در خود جای داده است، بیشترین مدارس فرسوده كشور را هم دارد و این مساله توجه بیش از پیش به پایتخت را طلب می كند.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، علی شهری با اشاره به راه اندازی طرح «آجر به آجر» در سازمان نوسازی مدارس، اظهار نمود: خیرین همیشه در عرصه ساخت و مشارکت فضاهای آموزشی حضور فعال داشته و اساسا بدون کمک این افراد با مشکلات فراوانی رو به رو بودیم.
وی ادامه داد: در سال های اخیر خیرین بسیاری بودند که در نظر داشتند با هزینه های خرد و خیلی کم وارد عرصه مدرسه سازی شوند که این مهم با طرح «آجر به آجر» به تحقق کامل نزدیک می شود.
شهری با اعلان اینکه در این طرح می خواهیم تا مشارکت حداکثری مردم در عرصه مدرسه سازی را به عملیات اجرایی تبدیل نماییم، اشاره کرد: این طرح می خواهد ابتدا فرهنگ مشارکت مردم در ایجاد فضایی امن و آرام برای تحصیل دانش آموزان را حتی با خرید یک آجر از یک مدرسه بین مردم نهادینه کند.
وی افزود: اساسا کمک های خرد خیرین و مردم می تواند در ساخت فضاهای آموزشی بیشتر برای دانش آموزان تأثیرگذار باشد و این فرهنگ نیز به هم نوعان و دیگران نیز منتقل شود. مدرسه کانون تحولات کودکان و نوجوانان است و هرچقدر فضاهای آموزشی در بهترین شرایط، ایمن، با امکانات جدید و به روز باشند، آینده کشور خودمان را تضمین خواهیم کرد.

میانگین تراکم دانش آموزی کشور ۲۴ نفر و استان تهران بیش از ۳۲ نفر است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، با اعلان اینکه بیش از ۲ میلیون دانش آموز در مدارس استان تهران مشغول تحصیل هستند و این آمار از جمعیت برخی شهرها و استان های کشور بیشتر است، عنوان کرد: باتوجه به کمبود فضاهای آموزشی در استان تهران، میزان تراکم دانش آموزی کلاس های درس در شهرتهران و شهرستان های استان تهران ۳۲ نفر در هر کلاس درس است. در صورتیکه میانگین تراکم دانش آموزی کشور ۲۴ نفر در هر کلاس درس را نشان میدهد و این آمار یعنی، در هر کلاس درس استان تهران ۸ دانش آموز مازاد وجود دارد.
وی ادامه داد: تهران بیشترین مدارس فرسوده کشور را در خود جای داده است و بازسازی ۲۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس فرسوده تهران، اعتباری بیش از 6000 میلیارد تومان نیاز دارد. همین طور برای رسیدن تهران به شرایط استاندارد کشوری، نیاز به ساخت ۱۰۰۰ مدرسه ۱۵ کلاسه در استان تهران است که این مساله هم اعتباری بالغ بر۶۰۰۰ میلیارد تومان طلب می کند.
شهری با اشاره به اینکه اگر این اعتبارات یاد شده تامین شود، به شرایط و میانگین کشوری خواهیم رسید، اظهار داشت: البته تحقق این مساله با اعتبارات دولتی سال ها به طول خواهد انجامید، اما اگر خیرین، نهادها و موسسات به کمک مدرسه سازی در استان تهران بیایند، در مدت زمانی کوتاه امکان بازسازی و راه اندازی مدارس به وجود خواهد آمد.
وی راه اندازی طرح «آجر به آجر» را بسیار موثر قلمداد و اظهارکرد: بی گمان همیشه و در هر لحظه از حضور و مشارکت خیرین گرانقدر مدرسه ساز نهایت سپاسگزاری را داریم و بدون حضور این عزیزان اساسا حفظ شرایط کنونی نیز مشکل بود؛ اما در طرح مذکور و با کمک های مالی حداقلی خیرین نیز می توانیم خیلی از مشکلات کنونی که امروز فضاهای آموزشی تهران بعنوان پایتخت کشورمان را تحت تاثیر قرار داده است را مرتفع نماییم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، اشاره کرد: تهران دارای بیشترین دانش آموزان و فضاهای آموزشی فرسوده کشور است و از سویی نیز نیازمند ساخت بیشترین مدارس و کلاس های درس است، پس توجه به پایتخت کشورمان می تواند موجب افزایش انگیزه در محصلان و آینده سازان کشور برای تحصیل در مدارس ایمن، امن، نوساز و با تجهیزات و امکانات به روز باشد.
منبع:

1399/03/24
14:10:57
5.0 / 5
2847
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , دانش آموز , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه