یك فوریت طرح اصلاح قانون استخدامی معلمان حق التدریس تصویب گردید

یك فوریت طرح اصلاح قانون استخدامی معلمان حق التدریس تصویب گردید

به گزارش پروژه آسان نمایندگان مجلس با یك فوریت طرح اصلاح قانون تعیین تكلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی موافقت كردند كه در صورت تصویب نهایی این طرح آزمون نهایی برای استخدام عقب می افتد.


به گزارش پروژه آسان به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با ۱۱۴ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۲۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر با دو فوریت طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مخالفت کردند.
یک فوریت این طرح به رأی مجلس گذاشته شد که نمایندگان با ۱۶۳ رأی مخالف، ۴۴ رأی موافق و ۱۰ رأی ممتنع از ۲۴۰ نماینده حاضر به آن رأی مثبت دادند.
علی علیزاده نماینده مراغه بعنوان یکی از متقاضیان بررسی این طرح با دو فوریت اظهار داشت: این طرح به امضای ۱۳۰ نماینده مجلس رسیده است. طبق قانون جذب نیروهای حق التدریسی و نهضت سوادآموزی روند استخدام برای گروه های نیروهای مشغول در آموزش و پرورش شامل خرید خدمتی ها، معلمان پیش دبستانی، نهضت سوادآموزی و معلمان آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی تعیین شده است و باید آموزش و پرورش سال جاری نسبت به جذب این افراد اقدام نماید. طبق این قانون باید آزمون استخدامی برگزار شده که شرایط برای معلمان نهضت سوادآموزی متفاوت می باشد. آنها باید در یک دوره آموزشی شرکت کرده و بعد آزمون استخدامی دهند که اجحافی در حق آنها است.
وی ادامه داد: در صورت تصویب نشدن این دو فوریت حق افراد ضایع می شود. کسانی که ۱۳ سال در مناطق دورافتاده با حقوق ماهانه حداکثر ۴۰۰ هزار تومان کار کرده و زحمت کشیده اند و آموزش داده اند، نباید حق آنها ضایع شود.
مهدی طغیانی نماینده اصفهان در مخالفت با این فوریت اظهار داشت: هر بار که مشکلی برای نیروهای انسانی در آموزش و پرورش ایجاد می شود طرح های فوریتی را مجلس به تصویب می رساند که تنها مشکلات را تشدید می کند. به جای آن باید وزارت آموزش و پرورش برنامه بلندمدت ۵ ساله برای حل مشکلات عرضه کند.
شیوا قاسمی پور نماینده مریوان در موافقت با فوریت این طرح اظهار داشت: نهضت سوادآموزی یادگار امام است که باید ادامه پیدا کند که در جامعه ما بازماندگان از تحصیل رو به افزایش است. با تصویب دو فوریت این طرح می توانیم جلوی ظلم را بگیریم.1399/04/19
22:37:45
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه