معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش:

معلمان تسهیلگران پرورش خلاقیت و مهارت آموزی در دانش آموزان هستند

معلمان تسهیلگران پرورش خلاقیت و مهارت آموزی در دانش آموزان هستند

به گزارش پروژه آسان لرستان معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: معلمان بعنوان تسهیلگران پرورش خلاقیت و مهارت آموزی در كودكان می توانند دستاوردهای مفیدی را رقم بزنند.


دکتر زهرا حکیم زاده در آیین اختتامیه دومین جشنواره خلاقیت (شوق مهارت) که در محل اداره کل آموزش وپرورش به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار نمود: برگزاری این جشنواره دربرگیرنده مأموریت اصلی دوره ابتدایی است و این دوره خاصی بوده که مهارت خواندن، نوشتن و مهارت اصلی زندگی را به دانش آموزان بیاموزیم.
وی دوران کودکی را فرصت مناسبی برای پرورش خلاقیت عنوان نمود و با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای خلاقیت و نوآوری است و با روش های ابتدایی راه بجایی نمی بریم، بیان نمود: در این راستا آموزگاران نقش کلیدی دارند و باید محیط امن، آموزشی و اجتماعی و توام با آرامش برای دانش آموزان ایجاد کنند و باید به دنبال راه های جدید برای ادامه آموزش باشیم و بحرانی همچون کرونا ما را متوقف نکند.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اهمیت مبحث خلاقیت در این جشنواره اظهار داشت: پرورش خلاقیت یکی از مأموریت های اصلی دوران ابتدایی است.
حکیم زاده اضافه کرد: نوع فعالیتهای تعلیم و تربیت و روشهای ما در چگونگی ایجاد خلاقیت در این مقطع موثر است و باید بررسی شود که این روش ها چقدر اثرگذار بوده است.
وی بیان نمود: باید روش های تعلیم و تربیت ما بستری برای ایجاد فضای مناسب برای ایجاد خلاقیت باشد.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش عنوان کرد: اگر کودکان ما یاد بگیرند که افکار خویش را در چارچوب قصه، فیلم، نقاشی و... بیان کند خانواده ها مطمئن باشند کودکان آنان در آینده شانس بیشتری در موفقیت خواهند داشت.
وی بیان نمود: معلمان بعنوان تسهیلگران پرورش خلاقیت و مهارت آموزی در کودکان می توانند دستاوردهای مفیدی را رقم بزنند.
حکیم زاده اظهار داشت: با مشارکت استان ها در این جشنواره بارقه امیدی در خانواده آموزش ابتدایی بوجود آمده که این حرکت خلاقانه بسیار پرارزش است.
منبع:

1399/05/30
12:03:09
5.0 / 5
1774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه