اعلام نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها

اعلام نحوه نمره دهی به دانش آموزان با مجازی شدن آموزش ها

مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبكه شاد درباره روند ارزشیابی های نهایی در شیوه آموزش غیرحضوری و استفاده از شبكه شاد در سال تحصیلی جاری توضیح داد.


سید حسن الحسینی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: در حال کار بر روی موضوع ارزشیابی هستیم.
وی ادامه داد: ارزشیابی در نظام تعلیم و تربیت سه نوع است؛ یک ارزشیابی میان ترم، پایانی و یک ارزشیابی امتحانات نهایی داریم.
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد با اعلان اینکه امسال بمنظور ارزشیابی عملکرد تحصیلی دانش آموزان بیشتر کارپوشه دانش آموز در شبکه شاد مبنا و ملاک قرار می گیرد اظهار داشت: اینکه معلم برای دانش آموز تکلیف فرستاده و دانش آموز باید تکلیفش را انجام دهد مهم می باشد. مثلا اگر معلم ۲۰ مرتبه تکلیف داده مشخص است که تکالیف انجام شده یا خیر. همین طور مشخص است که آیا نتایج تحقیقاتی که معلم به دانش آموز محول کرده عرضه کرده است یا خیر.
وی با اشاره به اینکه حضور و غیاب هم برای ما بسیار مهمست اظهار داشت: حضور دانش آموز هر هفت دقیقه یکبار در سیستم چک می شود و نمی تواند دکمه ای را بزند و برود. حضور در شبکه حتما مراقبت می شود. همه اینها در پرونده یا کارپوشه دانش آموز وجود دارد و معلم برمبنای آن نمره میان ترم می دهد و دیگر امتحان میان ترم نمی گیرد.
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول شبکه شاد اضافه کرد: ممکنست اختتام هر بخش معلم بخواهد سوالاتی را طرح کند و آزمونی هم از بچه ها بگیرد. در شبکه شاد قابلیت آزمون ساز اضافه شده است. نتیجه این آزمون های هفتگی یا آزمون واحد میان ترم هم می تواند مبنا قرار بگیرد. بدین سبب دست معلم کاملا باز است و می تواند بسته به خلاقیت خودش دراین زمینه ایفای نقش کند و نمرات دانش آموزان را بدهد.1399/07/15
12:52:35
5.0 / 5
1281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پروژه آسان
ezproject.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پروژه آسان محفوظ است

پروژه آسان

انجام پروژه